Zwolnij! Apel wrocławskich policjantów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Dlatego wrocławscy policjanci systematycznie prowadzą działania policyjne w tym zakresie i apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi na drogach podczas prowadzenia pojazdu.

Wrocławscy policjanci w miniony weekend przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas tej akcji użyli nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideo rejestratory, a także ręcznych mierników prędkości. Funkcjonariusze ujawnili blisko 160 wykroczeń, polegających na przekroczeniu prędkości. W tym 12 kierujących przekroczyło tą prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – mówi st. sierż. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, musieli liczyć się z konsekwencjami.  

Funkcjonariusze stosowali prawem przewidziane środki, niektórzy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, niektórzy zostali pouczeni, a wobec niektórych zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Tego typu akcje są przeprowadzane przez wrocławskich policjantów systematycznie i taka akcja na pewno odbędzie się w najbliższym czasie na ulicach Wrocławia i powiatu Wrocławskiego – wyjaśnia st. sierż. Paweł Noga.

Policjanci podkreślają, że nadal jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach jest przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości jazdy. Wydawać by się mogło, że  na przykład zmniejszenie prędkości o 10 km/ h jest nieznaczące, jednak daje to kierującemu większą szansę na dostrzeżenie pieszego lub innego potencjalnego zagrożenia.

Apelujemy o zachowanie rozsądku podczas przemieszczania się po ulicach, pogoda jest zmienna, niedawno były deszcze jezdnia może być ślizga, także noga za gazu ,tak abyśmy bezpiecznie dotarli do celu – mówi st. sierż. Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Według statystyk policyjnych w 2020 roku z winy kierujących pojazdami doszło do ponad 20 tys. wypadków, z czego ponad 5 tys. było spowodowane przekroczeniem prędkości.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy