Zwolnij – nowe progi w Polkowicach Dolnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Mieszkańcy Polkowic Dolnych wnioskowali do burmistrz Łukasza Puźnieckiego o wyższe progi zwalniające. Te stare były dwuczęściowe i przez co często były omijane. Nowe są wyższe i nie sposób je ominąć. Mają poprawić bezpieczeństwo i pieszych i kierowców.

Ruch jest tutaj dość duży, zwłaszcza gdy są korki na głównych ulicach. Jest bardzo dużo dzieci, bo Polkowice Dolne mocno się rozbudowały. Nowe progi są bezpieczniejsze dla nas wszystkich – mówi Mariola Augustyniak, inicjatorka przeniesienia progów.

Umiejętność słuchania mieszkańców daje nam efekt racy radnego. Pomysł poprawy bezpieczeństwa na ul. Przemkowskiej był bardzo mocno konsultowany z mieszkańcami. Wnioskowałem o pięć progów, dostałem zgodę na cztery – dodaje Robert Drobina, radny Rady Miejskiej Polkowice.

Stare progi zostały przeniesione pod szkołę przy ul. Kardynała Kominka, a w ich miejsce pojawiły się nowe – wyższe. 

– Zastosowaliśmy tzw. Ekonomiczne przedsienie z ul. Przemkowskiej na ul. Kardynała Kominka. Po głosach mieszkańców widzimy, że to była dobra decyzja – dodaje Robert Drobina, radny Rady Miejskiej Polkowice.

– Ja jestem babcią, która wnioskowała o to przeniesienie. W maju mój wnuczek został tam potrącony przez samochód. Widać, jak to teraz wygląda. Tam jest szkoła, przedszkole, ale też starsi ludzie mieli utrudnioną drogę na targowisko – podsumowuje Mariola Augustyniak, inicjatorka przeniesienia progów.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy