Zwycięski Płomień Krośnice po starciu z Victorią Zawonia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na stadionie w Krośnicach rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Płomieniem Krośnice a Victorią Zawonia. Drużyny grały między sobą po raz pierwszy, ale prawdopodobnie nie ostatni. Gospodarze wygrali 2:0.

Mamy przyjemność kontynuowania rozgrywek w „A” klasie, w grupie 2. Gramy z przeciwnikiem, który jest na trzeciej pozycji. Jest nim Victoria Zawonia, mają 18 punktów i jest to wymagający przeciwnik. Na dzień dzisiejszy zajmujemy 12. lokatę, z dorobkiem 6 punktów. Generalnie wszystkie mecze, które rozegraliśmy były na styku, czyli finalizacja mogła być z goła inna, mogliśmy mieć tych punktów więcej. Pracujemy nad tym, żeby poprawiać skuteczność szczególnie naszych akcji finalizacji jeżeli chodzi o grę – mówi Artur Stolarek, trener Płomienia Krośnice w sezonie 2021/2022.

Boisko jest dość dobrze przygotowane, duży plac. Chłopaki z Krośnic wyszli bardzo mocno nastawieni na pierwszą połowę. Stąd też taki wynik jak widzimy – mówi Piotr Mazur, bramkarz Viktorii Zawonia.

Klub Płomień Krośnice został reaktywowany w 2019 roku i działa niecałe 3 lata. Po reaktywacji zmagania rozpoczął od rozgrywek w „B” klasie, a w poprzednim sezonie 2020/2021 awansował do „A” klasy.

Mnie się gra bardzo fajnie, dlatego też tu przyszedłem. W sumie razem z kilkoma osobami zapoczątkowaliśmy tę reaktywację klubu i do tej pory gramy tutaj wszyscy razem. Na razie jest bardzo fajnie. Gram na środku obrony, jestem kapitanem – mówi Mateusz Wąs, kapitan Płomienia Krośnice.

Rywalem Płomienia Krośnice w tym starciu był klub Victoria Zawonia, który po raz pierwszy przyjechał na krośnicki stadion.

Klub wcześniej nazywał się Sędzice. Tamten klub został już zlikwidowany. Obecny, czyli Victoria Zawonia powstał w 2009 roku. Zaczynaliśmy od „C” klasy, poprzez „B” klasę, awans do „A” klasy, później spadek do „B”. Teraz ponownie jesteśmy w „A” klasie – mówi Grzegorz Olżyński, Klub Victoria Zawonia.

W Zawoni gram praktycznie od początku klubu, będzie to już 11 rok. Mamy tutaj taką ekipę wspólnych znajomych, z którymi znamy się od klas licealnych i razem gramy hobbistycznie w piłkę – mówi Piotr Mazur, bramkarz Viktorii Zawonia.

Trener Płomienia Krośnice Artur Stolarek zapowiada już kolejne piłkarskie emocje, które są ważne dla mieszkańców Krośnic.

Każdy mecz to wydarzenia i też forma szczęścia lokalnej społeczności, bo przychodzą, kibicują, żyją tymi spotkaniami. Więc myślę, że z naszej strony powinniśmy robić wszystko, żeby jednak te wyniki były z goła inne, lepsze – podkreśla Artur Stolarek, trener Płomienia Krośnice w sezonie 2021/2022.

W kolejnym spotkaniu Płomień Krośnice zmierzy się z Zorzą Pęgów w niedzielę 24 października. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy