Życie studentów podczas pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Student łatwego życia nie ma. Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na życie towarzyskie studentów. Nie można organizować imprez, nie ma koncertów, lokale nie działają. Jak młodzi ludzie odnajdują się w covidowej rzeczywistości?

Chyba największa zmiana jaka jest, to fakt, że trzeba uczyć się przy komputerze. To jest zarówno pozytywne, jak i negatywne. Zyskujemy trochę na czasie, nie trzeba dojeżdżać na uczelnię, a dla niektórych może być to spory plus. Trochę jednak nauki przez to ucieka, część posiłkuje się różnymi rzeczami przy egzaminach, ale ogólnie jeśli chodzi o życie, dla mnie kolosalnej różnicy nie ma, chociaż za niektórymi rzeczami tęsknię – mówi Dawid Pasternak, student Politechniki Wrocławskiej.  

Teraz, jak mam dużo czasu, to czasami pójdę pooglądać gwiazdy jak nie ma smogu. Odkąd znieśli godziny senioralne, to czasami chodzę sobie do marketu w tym czasie i po prostu cieszę się faktem, że mogę to robić – mówi Mateusz Rabiega, student Uniwersytetu Wrocławskiego.

Teraz najbardziej absorbującym zajęciem jest nauka do sesji egzaminacyjnej. Studenci wybierają także najbardziej popularne formy aktywności takie jak oglądanie filmów i seriali, ale szukają także innych sposobów na nudę.

Ostatnio słyszałem o czymś takim jak mistrzostwa w obieraniu mandarynek, co swoją drogą było organizowane w szczytnym celu. Kiedyś ze swoimi znajomymi urządzałem zawody w obieraniu ziemniaka i ten, kto miał najdłuższą obierkę wygrywał – dodaje Mateusz Rabiega, student Uniwersytetu Wrocławskiego.

 – Na pewno do jakiegoś muzeum się wybiorę, bo jeszcze w październiku odwiedziłem dwa, bo rzeczywiście miałem trochę czasu wolnego, więc jak najbardziej był to sposób, żeby to wykorzystać. Nie odczułem jakiejś wielkiej różnicy, że galeria otwarta, to ja tam idę i robię zakupy. Jeśli o to chodzi to nie, ale galerie sztuki, muzea jak najbardziej, to też jest fajny sposób, żeby jakoś ten czas spędzić – opowiada Dawid Pasternak, student Politechniki Wrocławskiej.

Choć studenci dzielnie radzą sobie podczas pandemii, to nie ukrywają, że chcieliby wrócić do towarzyskiego życia sprzed kilkunastu miesięcy.

Na początku poprzedniego semestru zdążyliśmy się spotkać ze znajomymi z roku i tak naprawdę widziałem się z nimi dwa tygodnie, a później tylko przez różne zoomy i inne programy, więc fajnie byłoby wrócić do tego i spotkać się na bulwarze Politechniki lub w innych miejscach i tam pogadać – dodaje Dawid Pasternak, student Politechniki Wrocławskiej.

 – Na pewno tęsknię za spotkaniem się w barze, pubie, nawet za możliwością nawet ponudzenia się na wykładzie. Nigdy nie pomyślałem, że będę tak za tym tęsknił. Tęsknię też za życiem studenckim z prawdziwego zdarzenia, bo większość osób wyjechało znowu do domów – mówi Mateusz Rabiega, student Uniwersytetu Wrocławskiego.

Studenci wyrażają nadzieję, że niedługo wrócą do bardziej przyjemnej rzeczywistości.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy