Życzliwek Podróżnik — nowy krasnal na mapie Polski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rodzina wrocławskich krasnali właśnie się powiększyła. Nowy skrzat został odsłonięty na sopockim molo. Życzliwek Podróżnik, bo tak nazywa się krasnal, ma zachęcić turystów do odwiedzania stolicy Dolnego Śląska.

Bardzo skutecznym sposobem zapraszania do Wrocławia są krasnale – tłumaczy prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Krasnale to znak rozpoznawczy Wrocławia. Na terenie miasta jest ich około 350. Można spotkać je na wrocławskim rynku, Ostrowie Tumskim czy przy Hali Stulecia. Skrzaty znajdziemy także w innych miastach Polski, a nawet za granicą –w Dreźnie, Waszyngtonie lub Lwowie. Co roku przyciągają do Wrocławia tłumy turystów.

Sześć milionów turystów rocznie, którzy wydają prawie cztery miliardy złotych – zdecydowana część tych środków trafia do ludzi, do branży turystycznej Wrocławia. Do hotelarzy, gastronomów. Wszystkich tych, którzy zajmują się przygotowywaniem i prowadzeniem oferty turystycznej – dodaje prezydent Wrocławia.

Krasnale to tylko jeden ze sposobów na promocję Wrocławia na terenie Polski i za granicą. Turystyka jest istotnym źródłem przychodów miasta. Pieniądze napędzają lokalny rynek i pozwalają na rozwój firm działających na jego terenie. W tym celu wrocławski magistrat podejmuje współpracę z większymi miastami na terenie Polski.

— Wrocławiowi zależy na tym, żeby mieszkańcy Trójmiasta przyjeżdżali do Wrocławia. Nam zależy, żeby wrocławianie przyjeżdżali do Sopotu. Jedni i drudzy są dla nas atrakcyjni. Jest to taka walka o turystę. Walka o turystę polskiego, bardzo ważnego dla nas – podkreśla Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Widać, że to działa. To jest bardzo skuteczny instrument marketingu i promocji miasta – zauważa prezydent Wrocławia.

My też będziemy mówili, że Wrocław jest bardzo piękny – zapewnia prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Dla mnie najfajniejszym miejscem jest Hala Stulecia, ale też Muzeum Architektury. Cały obszar wokół Hali Stulecia jest niesamowity. Wrocław jest też chyba miastem najbardziej otwartym do rzeki – dodaje Jacek Karnowski.

Współpraca samorządowa pomiędzy Wrocławiem i Sopotem ma przynieść obustronne korzyści. Życzliwek Podróżnik ma zaciekawić turystów i zachęcić ich do odwiedzania zarówno Wrocławia, jak i sopockiego molo. Jak się okazało, krasnale mają swoich fanów w całej Polsce.

Szukałyśmy Życzliwka dosyć długo, ale znalazłyśmy. Pełen sukces! Krasnal jest uroczy – ocenia Barbara, turystka z Dąbrowy Górniczej.

Moja córka je bardzo lubi. Odnalazła wiele krasnali we Wrocławiu. We Wrocławiu mieszka jej starszy brat, czyli moje najstarsze dziecko, więc jesteśmy połączeni, Wrocław z Trójmiastem. Rodzinnie i sentymentalnie – zdradza Barbara.

Krasnale to symbol Wrocławia, który spotkać można w wielu miejscach na całym świecie. Życzliwek Podróżnik pozwolił przekroczyć barierę tysiąca skrzatów.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy