Życzliwość – trudna sprawa?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Dobre słowo - podaj dalej” to hasło tegorocznej edycji Święta Życzliwości, które we Wrocławiu będzie obchodzone po raz piętnasty. Skąd taki pomysł? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zwykle szczery uśmiech, nawet pod maseczką, lub dobre słowo, pomogą z życzliwością zacząć kolejny dzień.

– Czasy są trudne, pandemia dotknęła wiele osób, dlatego chcemy pokazać, że życzliwość można zacząć od prostego gestu, który nic nie kosztuje – mówi Katarzyna Stępniak, Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dla wrocławian zapytanych o życzliwość, zwłaszcza w czasie pandemii, recepta wydaje się być prosta – uśmiech, ale nie tylko od święta i czysta dobroć, którą każdy w sobie ma. Największą atrakcją tegorocznych obchodów jest muzyczny konkurs z wokalistką Cleo w roli głównej. Do słów Magdaleny Zawartko dopasowano muzykę z piosenki Cleo – „Łowcy gwiazd”. Życzliwą piosenkę należy nagrać solo lub w zespole i wysłać do 7 grudnia na adres mailowy socialmedial.um.wroc@gmail.com.

– Dla zwycięzców w obu kategoriach czeka ciekawa nagroda, czyli nagranie tej piosenki razem z Cleo – dodaje Katarzyna Stępniaka.

Na wrocławskim rynku stanęły unikatowe słoneczniki, wykonane z klocków LEGO. Symbol kreatywności połączony z życzliwością pozostanie tam do 24 grudnia. Inicjatywa, która pozostanie już na stałe, to zmiana nazw przystanków autobusowych. Zamiast przystanków na żądanie, mają pojawić się przystanki na życzenie. 

Brzmi to fajniej i życzliwej. To akcja, która odbędzie się w najbliższym czasie, także proszę wypatrywać zmienionych nazw przystanków – podsumowuje Katarzyna Stępniaka.

Dzień życzliwości 21 listopada ma tylko przypominać o tym, co powinno być normalnością. Teraz normalne i zalecane są maseczki i dystans społeczny, to jednak, jak zauważyli wrocławianie, nie musi stać na drodze, by umilić komuś dzień.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy