Żydowskie dziedzictwo Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu odbywa się seria spotkań dotycząca ochrony dziedzictwa żydowskiego.

Pierwsze seminarium w ramach Jewish Herritage Network odbyło się w Synagodze przy ulicy Włodkowica – miejscu, w którym spotyka się Gmina Żydowska.

Wrocław jako miasto robi bardzo wiele w sprawie integracji i wielokulturowości – mówi Aleksander Gleichgewicht z Fundacji Bente Kahan. – Jeśli chodzi o to miejsce, o synagogę to służy ona wszystkim mieszkańcom Wrocławia. To jest centrum kultury i edukacji – dodaje.

Naszym celem jako gminy jest to, aby ten budynek tętnił życiem jako centrum edukacji i kultury – mówi David Basok, rabin.

Seminarium odbyło się pod hasłem zaangażowania lokalnej społeczności w ochronę żydowskiego dziedzictwa. 

Znaczący wpływ na historię i kulturę Wrocławia mieli współtwórcy jego sukcesu – obywatele pochodzenia żydowskiego. Warto o tym przypominać – dodaje dr Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Spotkania dotyczące pamięci dziedzictwa żydowskiego potrwają do 11 lutego. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy