Programy Echo24

Żyj zdrowiej

Zobacz co możemy zrobić dla swojego zdrowia w trudnym, pandemicznym czasie. Na to i inne pytania odpowie w nowym programie Katarzyna Sudnik – zapraszamy w każdą środę o 18:20.

Najnowsze odcinki

Żyj zdrowiej odc. 11

W najnowszym, 11. odcinku Żyj zdrowiej, jesteśmy na sali operacyjnej USK we Wrocławiu podczas operacji onkologicznej. Lekarze chirurdzy-laryngolodzy usuwają pacjentce guz ślinianki. Podczas pandemii większość operacji …

Żyj zdrowiej odc. 10

W najnowszym odcinku „Żyj zdrowiej” o pocovidowej rehabilitacji. Centrum Kardiologiczne Pro Corde to miejsce, które zna wielu wrocławian. To tu udzielana jest kompleksowa, ambulatoryjna pomoc kardiologiczna, a od niedawna także rehabilitacja dla chorych, którzy już przeszli COVID-19, ale nadal odczuwają jego skutki. A także o tym, że warto szczepić się na COVID-19 , bo to na razie jedyna szansa na powrót do normalności.

Żyj zdrowiej odc. 9

W najnowszym odcinku „Żyj Zdrowiej” jesteśmy w szkole podstawowej nr 80. we Wrocławiu. Tu realizowany jest program Upright. Mówią o nim sami uczniowie, nauczyciele, psychologowie, dyrektorka szkoły.

W programie także o niezwykłej operacji w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. Zabieg unikatowy i bezkrwawy, bo wykonywany… na fantomie.

Także o chorych onkologicznie, którzy w dobie pandemii mają utrudniony dostęp i do lekarzy, i do badań.

Żyj zdrowiej odc. 8

W najnowszym programie pokazujemy kolejną szkołę, w której realizowany jest unikatowy program profilaktyki zdrowia psychicznego Upright. Tym razem odwiedzamy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyńcu Małym. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i dzieci tu już można mówić o sukcesie. To właśnie w tej szkole nie doszło do tragedii — uratowano ucznia, który myślał o samobójstwie.

A także o bardzo skomplikowanym zabiegu chirurgicznym u dziecka. W szpitalu Medinet, przy jednym stole operacyjnym, znaleźli się specjaliści wielu dziedzin medycyny — chirurdzy, kardiochirurdzy, laryngolodzy, anestezjolodzy. Struktury, które operowali lekarze, miały zaledwie kilka — kilkanaście milimetrów. To unikatowy w skali kraju zabieg.

Żyj zdrowiej odc. 7

W najnowszym programie “Żyj zdrowiej” o unikatowym programie Upright. To projekt profilaktyki zdrowia psychicznego dla młodzieży, międzynarodowy, unijny. Pokazujemy jedną z wrocławskich szkół, w której realizowany jest program Upright. Takich placówek na Dolnym Śląsku jest zaledwie 6. Wśród nich SP przy ul. Wojszyckiej we Wrocławiu. A także o pierwszych na Dolnym Śląsku przeszczepach serca u młodych pacjentów. Oboje są już w domu.

Żyj Zdrowiej odc. 6

W najnowszym Żyj zdrowiej rozmawiamy o unikatowym, międzynarodowym programie profilaktyki zdrowia psychicznego u młodzieży UPRIGHT, który w Polsce realizowany jest tylko we Wrocławiu. Gośćmi debaty są: Iwona Mazur, dyrektor Dziennego Ośrodka Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, Marcin Krzyżanowski, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a także Paweł Błasiak, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Antoni Zwiefka koordynator programu UPRIGHT z ramienia UMWD.

Żyj zdrowiej odc. 5

W najnowszym, 5-tym odcinku programu „Żyj zdrowiej” :  — o operacji przez „dziurkę  od klucza” dziewczynki z Irlandii  — mówi prof. Dariusz Patkowski z Kliniki Chirurgii i …

Żyj zdrowiej odc. 4

W najnowszym programie „Żyj zdrowiej”: — o ciąży w czasie pandemii mówią — prof. Mariusz Zimmer, kierownik II Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK i dr Małgorzata Czyżewska, wojewódzka konsultant …

Żyj zdrowiej odc. 3

W kolejnym odcinku „Żyj zdrowiej”: — o poradniach, które mimo pandemii nie zamknęły się dla pacjentów, mówią dr Agnieszka Mastalerz-Migas – krajowa konsultant w dziedzinie medycyny …

Żyj zdrowiej odc. 2

W programie — — o testowaniu na koronawirusa i o szczepieniach przeciwko grypie mówią specjaliści – prof. Jarosław Drobnik z USK we Wrocławiu, prof. Krzysztof Reczuch …