Zza kanapy na strychu prosto do więziennej celi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ubiegły weekend wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani listami gończymi. Jeden z nich ukrywał się za kanapą na strychu, a drugi przyjechał w odwiedziny do znajomych. Przyczyną poszukiwań mężczyzn były popełnione przez nich przestępstwa kradzieży. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności poszukiwani trafili do policyjnego aresztu a stamtąd prosto do więziennych cel.

Młodszy 25-latek został zatrzymany w ubiegłą sobotę 1 stycznia w domu swoich znajomych, gdzie ukrywał się na strychu. Był on poszukiwany listem gończym, gdyż unikał kary 3 lat pozbawienia wolności. Został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za liczne kradzieży, których się dopuścił – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Do zatrzymania drugiego poszukiwanego doszło następnego dnia. 36-latek unikał kary 4 lat pozbawienia wolności.

Także w jego przypadku zapadł prawomocny wyrok sądu, gdyż również dopuścił się licznych kradzieży, w tym kradzieży z włamaniem. Obaj mężczyźni trafili za kraty. Młodszy został doprowadzony i osadzony w zakładzie karnym. Natomiast starszy trafił do aresztu śledczego – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb.

Funkcjonariusze z zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji z komisariatu na Krzykach długo namierzali sprawców. Zatrzymani mężczyźni muszą się liczyć z tym, za ukrywanie się kara może być wyższa. 

To już zostaje w decyzji sądu. Tak jak już powiedziałem obaj mężczyźni zostali aresztowani, trafili za kraty. W ich spawach zasądzono wyroki odpowiednio 3 i 4 lat, i to sąd teraz będzie podejmował decyzje czy do tych wyroków zostaną doliczone kolejne kary pozbawienia wolności – dodaje sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy