– Centrum to jest takie miejsce, gdzie realizujemy studia podyplomowe, szkolenia, krótkie i dłuższe formy takiego absclingu, resclingu czy też crossclingu. Od tych 10 lat realizujemy co roku dokładając coś nowego, coś co jest w temacie, w zakresie nowych trendów, tego co jest potrzebne, co jest właśnie takim elementem, który pozwala nam podnosić swoje kwalifikacje, podnosić kompetencje – mówi dr Sylwia Wrona, prof. UEW – dyrektorka Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
– My jako uczelnia biznesu, jako uczelnia ekonomiczna w dużym stopniu opieramy się także na kształceniu ustawicznym. Czyli to nie jest tylko kształcenie licencjackich, magisterskich studentów natomiast dla nas taką bardzo ważną nogą, na której funkcjonujemy to są studia podyplomowe czy szkolenia i tutaj jest bardziej bezpośrednia współpraca z biznesem, gdzie rzeczywiście musimy bardziej bezpośrednio dostosowywać programy kształcenia i wspólnie oferować te programy – mówi prof. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Centrum działa już od 10 lat i stale rozwija swoją ofertę. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się dwa kierunki: zarządzanie projektami i project management. Obszary kształcenia pozostają te same, zmienia się treść i sposób przekazywanej wiedzy. Z okazji 10. urodzin zorganizowano warsztaty, z których mógł skorzystać każdy.
-Skorzystałem z warsztatów, jak poruszać się po internecie. Bardzo często poszukuje informacji, które potrzebuje do jakiś wykładów, zajęć. No i tam napotykam problem. A okazuje się, że jest to kwestia odpowiedniego zapytania. To co wydawałoby mi się oczywiste dla internetu nie jest takie oczywiste. Jest to ciekawe muszę to jeszcze sobie przetrawić, przemyśleć no i poćwiczyć.
– Byłem na warsztatach dotyczącego krytycznego i kreatywnego myślenia i na warsztatach dotyczących design thinking. Natomiast dalej zastanawiam się, bo jest możliwość trochę rotacji i sprawdzenia, dowiedzenia się czegoś z innych obszarów. Poziom organizacji jest naprawdę level master. Bardzo pozytywnie to wygląda, w jaki sposób wyglądała wczorajsza bardziej oficjalna część jak i dzisiejsza warsztatowa. Skoordynowanie tego wszystkiego – naprawdę szacun dla organizatorów.
– To ja muszę powiedzieć, że po raz pierwszy nie w pracy. Po raz pierwszy z tej drugiej strony jako uczestniczka warsztatów. I bardzo to doceniam naprawdę, siedzieć z drugiej strony.
– Absolutnie też nie w pracy, robię coś dla siebie i z tego powodu się cieszę. I na pewno te dwa bloki, w których obecnie uczestniczyłam w jakiś sposób pomogą mi również lepiej uczyć – mówili uczestnicy warsztatów.
Co roku pojawiają się także nowości, tworzone w oparciu o trendy.
– Jeśli chodzi o takie nowości to na pewno idziemy w ten świat cyfrowy, czyli analityka IT. Mamy troszkę takich elementów związanych z ekologią, ze zrównoważonym rozwojem, wszystkie te trendy, które w tej chwili są modne i takie co w zasadzie co semestr dodajemy do tej oferty coś nowego coś co będzie potrzebne naszym interesariuszom – mówi dr Sylwia Wrona, prof. UEW
– No nie wyobrażamy sobie, abyśmy mogli kształcić w sposób nowoczesny naszych studentów i proponować im wejście na rynek pracy bez takich doświadczeń, które mogą zdobywać już w toku swoich studiów – mówi dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UEW, prorektor ds. finansów i rozwoju UEW.