31. Plebiscyt na sportowca i trenera roku AWF Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już po raz 31. na Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu odbył się plebiscyt „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera. Po raz kolejny główna nagroda powędrowała do Natalii Kaczmarek, wicemistrzyni świata w biegu na dystans 400 m i jej trenera Marka Rożeja.

Po raz pierwszy w historii, w plebiscycie nagrody przyznano dziesięciu najlepszym zawodnikom i zawodniczkom. 

  • Tylko elastyczny system studiowania umożliwia studentom-sportowcom połączenie ogromnego wysiłku w sporcie z wysiłkiem w nauce. Proces treningowy nie zawsze jest prowadzony w mieście, w którym są uczelnie. Często ci studenci wyjeżdżają za granicę – mówi prof. dr hab. Andrzej Rokita, rektor AWF Wrocław.

Łączenie sportu i nauki nie byłoby możliwe gdyby nie systemy nauki zdalnej.

  • Moim marzeniem zawsze było stworzenie optymalnych warunków do treningu i studiowania. Tak, żeby uczniowie szkół średnich wybierali studia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – dodaje rektor.

31. edycję plebiscytu zdominowali zawodnicy judo. Właśnie im i ich trenerowi Łukaszowi Błachowi przyznano najwięcej nagród.

  • Bardzo się cieszę z postawy moich zawodników i ich sukcesów sportowych. Widać, że mają potencjał. Są to jeszcze młodzi zawodnicy i liczę na ich sukcesy. W tym roku ważne imprezy jeszcze przed nami. Najpierw młodzieżowe mistrzostwa Europy w polskiej Pile, kwalifikacje na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata seniorów. Tak że mocne imprezy przed nami i liczę na dobry występ moich podopiecznych – zaznacza trener sekcji judo AZS AWF, Łukasz Błach.

  • Jest to dla mnie wielki zaszczyt. To zasługa nie tylko moja, ale także moich kolegów i koleżanek z maty. Tworzymy bardzo silną grupę. Dzięki nim mogę sięgać po jeszcze większe, mam nadzieję, trofea. Za tydzień jedziemy na Puchar Świata w Warszawie, a w tym roku najważniejszą imprezą są Akademickie Igrzyska Europejskie, które odbędą się na Węgrzech – mówi Konrad Szatkowski, którego łupem padła nie tylko nagroda na najpopularniejszego sportowca, ale także nagroda specjalna #AWFWrocław za aktywność w social mediach i 8. miejsce w kategorii najlepsi sportowcy.

  • Jestem bardzo zadowolona, że zostałam wyróżniona i że moja ciężka praca jest doceniona. Cieszę się, że Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu bardzo wspiera mój rozwój i mam nadzieję, że w przyszłości będę zajmować jeszcze wyższe miejsca zarówno na zawodach sportowych, jak i w różnych plebiscytach. Prowadzący zajęcia bardzo mi pomagają, mam też indywidualny tok studiów i na razie jakoś to idzie – zdradza Oliwia Kotuła, laureatka nagrody w kategorii debiut roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy