49. Wrzesień Jeleniogórski. Co w programie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrzesień to miesiąc w Jeleniej Górze, który obfituje w masę kulturalnych wydarzeń. Od teatru, przez sztukę kończąc na muzyce. Z pewnością trudno będzie wybrać jedno z nich.

-Zapraszam państwa serdecznie w tym roku na jubileuszowy już 50. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości, czyli tym samym jest to jedna z najstarszych imprez kulturalnych w Jeleniej Górze, ciesząca się ogromną sympatią i mieszkańców i turystów. W tym roku Jarmark tradycyjnie w ostatni weekend września, czyli 24 i 25 jak zwykle na Placu Ratuszowym – mówi Sylwia Motyl, dyrektorka Osiedlowego Domu Kultury.

-Będzie też Art&Glass Festiwal, na którym będzie można samemu wydmuchać szkło, a jednocześnie też zakupić różnego rodzaju atrakcje realizowane ze szkła i to tylko będą szklarze nie tylko z Polski, ale też i z Czech, to jest taka współpraca międzynarodowa – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Ważnym elementem 49. Września Jeleniogórskiego jest festiwal teatralny.

Zaczniemy 23 września o godzinie 19:00 oczywiście uroczystą inauguracją festiwalu. Zaczynamy spektakle teatralne. Pierwszym teatrem to będzie Teatr Ateneum z Warszawy i w spektaklu „Kwartet”. 24 września godzina 19:00 Teatr Kwadrat Warszawa „Nie książka zdobi człowieka” i tu na pewno tych aktorów, którzy wystąpią w tym spektaklu, znamy doskonale. Bo jest to Andrzej Nejman i Paweł Małaszyński. Będziemy 25 września o godzinie 16:00 na mniejszej przestrzeni, nie na głównej scenie teatru gościć teatr im. Gerharta Hauptmanna. 25 września o godzinie 19:00 poprosiliśmy do nas wrocławski Teatr Komedia i bardzo dobrze zagraną i świetnie wyreżyserowaną komedię „Pomoc domowa”. Następny spektakl to już 26 września godzina 19:00. Uciekniemy trochę od typowej farsy, od typowej komedii i pójdziemy trochę w ironię, a tę ironię zaproponuje nam Bogusław Schaeffer. Nie musimy autora przedstawiać, doskonale jest znany ten autor i spektakl „Próby” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. 27 września godzina 19:00 Lubuski Teatr z Zielonej Góry przedstawi nam „Gusła”. Pięć dni Jeleniogórskich spotkań teatralnych i sześć spektakli – mówi Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru im. C.K Norwida.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy