5 lat od podziału sportu i kultury w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
5 lat temu, w 2017 roku, wójt gminy Kobierzyce - Ryszard Pacholik - podjął decyzję o podziale gminnego ośrodka kultury i sportu na dwie niezależne instytucje. Od tamtej pory działają Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Po 5 latach władze gminy przyznają, że to była najlepsza decyzja dla rozwoju gminy.

To rozdzielenie było wręcz konieczne. W tym czasie przybyło nam bardzo dużo obiektów. Nasza główna hala sportowa i te hale otwierane w szkołach. Do tego boiska i świetlice. Jedna osoba nie byłaby w stanie nad tym zapanować, więc podzieliliśmy te instytucje na dwie i dziś mogę powiedzieć, że to była dobra decyzja. Jak widać – efekty są – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Od tego czasu gmina zaczęła osiągać niemałe sukcesy sportowe – Piłkarki KPR-u Kobierzyce od 2020 roku zdobywają medale Superligi kobiet. Bardzo rozwinęła się koszykówka oraz karate, które dziś jest najliczniejszą sekcją w gminie. 

– Gmina jest bardzo otwarta na sport.  Dla mojej sekcji jest to bardzo ważne, bo dzieci trenują za darmo. Dzięki temu jest wielu chętnych, nie wszyscy zostają, ale dużo osób próbuje swoich sił. Gmina inwestuje w sport, pomaga jak tylko może i to widać. Odbywa się to głównie przez KOSiR, ale także poprzez stypendia. To jest mocne wejście gminy w sport. Ja jeżdzę po całej Polsce na zawody i widzę jak jest w innych gminach – dodaje Dariusz Kwiecień, trener roku 2021 gminy Kobierzyce.

Rada Gminy przegłosowała uchwałę o podziale sportu i kultury. Od tamtej pory obie instytucje się rozwijały w zależności od potrzeb mieszkańców. 

– Troszkę zmienił się nasz zakres zadań. Cały czas otrzymujemy nowe, które są ciekawym wyzwaniem. To jest super, że cały czas możemy rozwijać sportowe pasje mieszkańców gminy Kobierzyce – dodaje Maja Rytlewska, dyrektorka Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

A apetyt rośnie w miarę jedzenia

– Trener zawsze chce jak najlepiej. Ja bardzo bym chciał, żeby ktoś stąd zdobył mistrzostwo świata. To oczywiście bardzo duże wyzwanie, ale na tę chwilę chciałbym powtórzyć mistrzostwo Europy, żeby więcej moich zawodników mogło osiągać takie sukcesy – podsumowuje Dariusz Kwiecień, trener roku 2021 gminy Kobierzyce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy