50 lat w małżeństwie. Pary nagrodzone przez wójta gminy Długołęka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Żyją ze sobą już bardzo długo. W samym małżeństwie ponad 50 lat. Wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński nagrodził pary, które obchodziły „złote gody”.

– Uczucie jest piękne, bo być w związku 50 lat to jest coś pięknego. Ja ze swoją małżonką zaraz będę miał 30 lat i to już jest bardzo dużo. Każdego dnia się budzimy i wyznajemy sobie miłość. To jest najważniejsze w życiu – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Każda historia jest inna. W ciągu tych kilkudziesięciu lat z pewnością nie brakowało trudów i problemów do pokonania. A jaki jest sekret tak długiego życia razem? 

Miłość przede wszystkim, poszanowanie, długie życie, dzieci i wnuki, my mamy czworo dzieci – mówią Leokadia i Tadeusz Sozańscy, małżeństwo od 50 lat.

– Wspólne zaufanie, miłość i wsparcie w zdrowiu czy chorobie – dodają Bogumiła i Bogdan Adamiec, małżeństwo od 50 lat.

Miłość, ale także przywiązanie, ustępstwa i kompromisy, to daje sukces. Młodym ludziom radzilibyśmy dziś też doceniać swoje życie i drugiego człowieka. Siebie nawzajem – podkreślają Irena i Józef Sołowiej małżeństwo od 50 lat. 

Wspólne zaufanie jest szczególnie ważne. Oprócz tego rozwiązywanie problemów, a nie rozstania, gdy tylko robi się trudno. Wspólnie można pokonać wszystko. Pochopne decyzje na pewno nie pomogą. Młodzi ludzi często wyolbrzymiają niektóre problemy. Wymiana uczuć i rozmowa  mogą wiele dać – dodają Bogumiła i Bogdan Adamiec, małżeństwo od 50 lat.

Dziś życzą sobie przede wszystkim zdrowia, bo przez ten cały czas udowodnili, że ze wszystkim innym sobie poradzą. 

– W tych oczach jest miłość. 50 lat są ze sobą w smutkach i radościach. Przekazują te wartości swoim dzieciom i wnukom, a to bardzo ważne – dodaje Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Zdrowia, zdrowia i długiego pożycia. Może nawet do 100 lat!

Kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu, ale przede wszystkim w zdrowiu.

Dalszego życia. Może nie do 100 lat, ale do 80, bardzo byśmy chcieli – życzą sobie małżonkowie.

Tego życzymy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy