75 lat UEW. Jakie wyzwania stoją przed uczelnią biznesu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W zeszłym roku Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu obchodził swoje 75 lecie. Na przestrzeni lat uczelnia przeszła metamorfozę. Obecnie rocznie uniwersytet kształci ponad 10 tys. studentów na 11 kierunkach. Podsumowaniem różnego rodzaju wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu było spotkanie czterech rektorów Akademii Ekonomicznej oraz dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego, w trakcie którego profesorowie podsumowali to, co się działo w minionych latach oraz omówili przyszłość uczelni.

Ja jako sukces uznaję to, że my bardzo dobrze kształcimy zarówno menadżerów, którzy pracują u kogoś, u właściciela, nazwijmy to, jak i kształcimy takich ludzi, którzy są właścicielami, którzy tworzą własne biznesy – mówi prof. dr hab. Marian Noga, rektor Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w latach 1999-2005.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dąży do tego, aby z jednej strony być akademicką uczelnią, a z drugiej być wyspecjalizowaną w relacjach z biznesem.

Wiemy, że dzisiaj edukacja radykalnie się zmienia, a w przyszłości jeszcze będzie zupełnie inaczej wyglądała. Przychodzą do nas coraz młodsze pokolenia, które w zupełnie innym świecie żyją i one na pewno nie będą chciały takiej tradycyjnej edukacji tutaj pobierać na uczelniach, także u nas. Tutaj będzie rewolucja związana i z takimi nowymi metodami kształcenia. To nie tylko zdalna edukacja, ale gry, symulacje biznesowe i wszystko, co wokół tego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – mówi prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor UEW.

Kluczową rolę odgrywa również rozwój nauki na poziomie międzynarodowym.

Chcemy, żeby ta nasza nauka była wyróżniająca się, żeby te nasze działania, badania naukowe, projekty naukowe były reakcją na potrzeby biznesu, na potrzeby rzeczywistości gospodarczej, gospodarki, czyli takie badania inspirowane praktyką gospodarczą, jak my to nazywamy – mówi prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor UEW.

Jednym z wyzwań dla uniwersytetów biznesu jest także doskonalenie kształcenia ustawicznego.

Dla naszej uczelni kształcenie to jest nie tylko kształcenie studentów, ale osób, które już pracują i w ramach studiów podyplomowych, studia MBA i szkoleń. Myślę, że będą coraz bardziej potrzebowały wzbogacania swojej wiedzy i my musimy się na to nastawić. I tutaj też będą zupełnie inne wymagania, bo ten rynek się zmienia. Te studia podyplomowe wymagają zupełnie nowego podejścia, więc to są wszystko wyzwania, powtarzam, ogromnie ciekawe. Traktujemy jako wyzwanie i jako problemy, z którymi będziemy musieli się borykać i zmierzyć w tej przyszłości – bliższej, takiej 2030 i dalej – mówi prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor UEW.

Zobacz również

Święta to czas, gdy większość z nas spędza w gronie najbliższych. Mamy swoje tradycje oraz potrawy, które znajdują się na naszych stołach. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, co dzieci wiedzą na ten temat. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy