AWF Wrocław już czeka na maturzystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mateusz ma 20 lat i jest studentem drugiego roku kierunku sportowego na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Nam zdradził, że AWF miał trochę we krwi ze względu na rodziców i brata, ale dziś po roku studiowania sam zachęca innych do rekrutacji.

Zobaczyłem rekrutację na Facebooku. Zacząłem te kierunki śledzić trochę bardziej i zobaczyłem, że faktycznie podoba mi się kilka z nich. Na nie złożyłem papiery i ostatecznie musiałem podjąć decyzję i jestem tu, gdzie jestem, czyli na kierunku sport manager. Bardzo mi się podoba. Uważam, że kampus jest chyba najlepszy ze wszystkich uczelni, na jakich byłem do tej pory w Polsce. Jest bardzo duży. Jest to takie małe miasteczko w środku miasta. Mamy bardzo dużo punktów gastronomicznych, obiektów sportowych, które są nam udostępniane w miarę możliwości. Mamy bardzo dobrą kadrę wykładowców – mówi Mateusz Morga, student II roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Mateusz – poza studiami – należy do samorządu studentów, gdzie uczy się między innymi zarządzania i to z tym chciałby związać swoją przyszłość.

– Odkryłem, że chyba jednak mnie to kręci. Bardzo podobają mi się w tym kierunku przedmioty związane z zarządzaniem, tak jak podstawy zarządzania kadrami lub samo zarządzanie – taki przedmiot też mieliśmy. Powodowały one we mnie chęć robienia troszeczkę więcej i zawsze pytałem się o coś dodatkowego do zrobienia na zajęcia – mówi Mateusz Morga, student II roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu nie ma rekrutacji zimowej, ale przyszli maturzyści powoli zastanawiają się nad kierunkami studiów, które będą wybierać latem.

Rekrutacja na wrocławską AWF rozpoczyna się 1 czerwca każdego roku. Wtedy uruchamiamy system rejestracji online. Od tego dnia każdy kandydat może założyć konto kandydata w internetowej rejestracji kandydatów (IRK). Tam uzupełnia dane, wybiera swoje wymarzone kierunki, na które chce się dostać i w momencie, kiedy te wszystkie dane wypełni, jest zarejestrowany, to wtedy opłaca opłatę rekrutacyjną. My pobieramy wyniki z Krajowego Rejestru Matur, jeśli osoba zdawała polską maturę. Mniej więcej w połowie lipca są opublikowane listy osób zakwalifikowanych, które dostarczają komplety papierowych dokumentów. Potem następuje przyjęcie na studia – dodaje Anna Olszańska, biuro karier i rekrutacji AWF Wrocław.

Mamy zajęcia osobno praktyczne, osobno wykłady. Wykłady na ten moment odbywają się dla roczników starszych (od 2 roku do 5) w formie zdalnej. Pierwszy rok na ten moment ma wykłady stacjonarnie. Wszystkie ćwiczenia są stacjonarnie – mówi Mateusz Morga, student II roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Chętnych nie brakuje, zwłaszcza na kilka najpopularniejszych kierunków.

– Od lat takimi kierunkami są fizjoterapia, kosmetologia i sport. Tutaj trzeba się wykazać bardzo dobrymi wynikami z matury, aby się na nie dostać. Pewien dyrektor banku został kiedyś zapytany, czy gdyby mógł zatrudnić pracownika wybrałby absolwenta ekonomii czy absolwenta AWF-u, bez zastanowienia odpowiedział na to to pytanie, że oczywiście, że człowieka po AWF-ie, bo oni są elastyczni, kreatywni, szybko się uczą i łatwo się dostosowują – podsumowuje Anna Olszańska, biuro karier i rekrutacji AWF Wrocław.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy