AWF Wrocław: obchody Święta Uczelni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Każdego roku, 20 października, Słoneczna Uczelnia, czyli Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu obchodzi swoje święto. Zostało ono ustanowione przez senat uczelni, aby uczcić pamięć pierwszego rektora prof. Andrzeja Klisieckiego. Akurat w tym roku przypada też 128. rocznica jego urodzin. Podczas tegorocznej uroczystości nie zabrakło wręczenia doktoratów, świętowano także 40-lecie zespołu „Kalina”. Na wydarzeniu byli też obecni absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, którzy skończyli tą uczelnię 50 lat temu.

I to jest święto poświęcone społeczności akademickiej. Zawsze każdemu świętu towarzyszą dodatkowe wydarzenia, oprócz wręczenia dyplomów doktora, zawsze odnawiamy akt przyjęcia w poczet studentów, tych którzy 50 lat temu byli przyjmowani. Tym razem też to zrobimy. Będziemy również honorować najwyższą godnością naszej uczelni, czyli Laurem Akademii, pana prof. Juliusza Migasiewicza – mówi prof. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Profesor Juliusz Migasiewicz był rektorem AWF Wrocław w latach 2008-2016 i jest związany z tą uczelnią już od ponad 50 lat. Jest 15 osobą, której przyznano Laur Akademii.

To całkiem przypadkowa zbieżność, że dzisiaj mój rocznik ma – i ja też – odnowienie immatrykulacji po 50 latach od rozpoczęcia studiów. To jest po pierwsze. Po drugie, Święto Uczelni zawsze jest uroczystością ważną i wszyscy tak je traktujemy. No i po trzecie społeczność uznała, że należy mi się to najwyższe odznaczenie uczelniane, czyli Laur Akademii i będę je dzisiaj otrzymywał. Można tylko powiedzieć, że jestem zaszczycony, dumny – mówi prof. Juliusz Migasiewicz, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 

Do obchodów Święta Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu dołączyli również zaproszeni goście.

Jestem przekonany, że jest to jedna z najlepszych, a być może najlepsza uczelnia sportowa w Polsce, która ma bardzo silne związki z praktyką. Jest tu bardzo wielu olimpijczyków. Nazwa im. Polskich Olimpijczyków, to nie tylko frazes, ale to są fakty. I wielu sportowców wybitnych kształci się w tej uczelni, z różnych dyscyplin sportowych. Jestem dumny, że mogę być w takiej uczelni – mówi Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

To wszystko dzisiaj, z nagrodami dla sportowców, tych których oglądamy w telewizji, tych za których trzymamy kciuki i dla ich trenerów. To są najlepsi z najlepszych. Marek Rożej, Natalia Kaczmarek, Sofia Ennaoui, Oliwia Jabłońska, Alan Ogorzałek to są nasi studenci i dlatego świętujemy – mówi prof. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy