Beach bary Wrocław (kiedy otwarcie, zasady)

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Słońce, woda, piasek w centrum miasta znajdują się oazy spokoju w których można odpocząć i są to wrocławskie beach bary, które lada moment otwierają się dla gości. Kiedy otwarcie i jak będą wyglądały nowe zasady panujące na beach barach?

– Już wszystko mamy prawie gotowe pozostało nam zamontować oświetlenie i ruszamy w poniedziałek – mówi Paulina Wawrzosek, Prosto z Mostu beach bar.

Większość wrocławskich beach barów rusza od 18 maja, a do 23 wszystkie te miejsca mają być otwarte.

– Planujemy otwarcie 22 maja zostały nam ostatnie szlify – podkreśla współwłaściciel Stara Odra beach bar, Cezary Chrobot.

Wprowadzone restrykcje z powodu pandemii uniemożliwiają normalne funkcjonowanie beach barów. Nowe wytyczne obejmują: dezynfekcje stolików, a także toalet co 15 minut. Dodatkowo do beach barów podobnie, jak restauracji można się udać tylko i wyłącznie w towarzystwie rodziny lub też osób z którymi mieszkamy i jesteśmy w pożyciu. Właściciele zapowiadają, że egzekwowanie tej zasady będzie trudne.

– Będziemy na pewno obserwować sytuację, jeżeli przyjdzie 10 kobiet, lub mężczyzn, to będziemy pewni, że nie stosują się oni do przepisów. Natomiast jeżeli przyjdzie jedna dziewczyna i jeden chłopak, to trudno nam będzie zweryfikować, to czy są rodziną, lub parą i mieszkają wspólnie – mówi Piotr Żochowski, współwłaściciel Płynnej Formy beach bar.

Warto korzystać z otwartych beach barów rozważnie i odpowiedzialnie i przestrzegać obostrzeń dotyczących tych miejsc, bo zdrowie i życie są najważniejsze.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy