Centrum Usług Wspólnych w Długołęce coraz bliżej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Budowa rozpoczęła się w zeszłym roku, ale z uwagi na pandemię, uroczystość wbudowania kamienia węgielnego pod Centrum Usług Wspólnych mogła nastąpić dopiero teraz. Każdego dnia prace idą do przodu, a koniec inwestycji planowany jest na czerwiec przyszłego roku.

– W tym budynku będzie Gminny Ośrodek Kultury, w którym będzie sala koncertowa, sale do ćwiczeń i wystaw. Oprócz tego swoją siedzibę będzie tu miała jednostka oświatowa – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

– To już będzie budynek z profesjonalnymi salami, które można dowolnie aranżować. Będzie można tu organizować duże wydarzenie. Budynek będzie dostosowany także do osób z niepełnosprawnościami – dodaje Beata Parma-Ciejka, zastępca kierownika Wydziału Remontów i Inwestycji w gminie Długołęka.

To bardzo ważny dzień dla nas radnych. Widzimy rozwój gminy i też konieczność budowania takich miejsc jak to, które będzie dostosowane do dzisiejszego świata i jego wymogów – dodaje Maria Szymerowska, przewodnicząca Rady Gminy Długołęka. 

Koszt tej inwestycji to około 16,5 mln złotych. Na razie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Mam nadzieję, że tak zostanieBeata Parma-Ciejka, zastępca kierownika Wydziału Remontów i Inwestycji w gminie Długołęka.

– Ta inwestycja jest bardzo ważna także ze względu na bardzo dynamiczny rozwój oświaty. Wzrost liczby uczniów na terenie naszej gminy powoduje, że tych miejsc powinno być więcej. Administracja obsługująca oświatę także musi mieć odpowiednio przystosowane miejsce pracy – dodaje Artur Sajnóg, kierownik Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Jednostek Oświatowych w gminie Długołęka.

– Budynek, w którym naprawdę będzie kwitło życie w gminie i myślę, że jest bardzo wyczekiwany przez mieszkańców – podsumowuje Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy