Programy Echo24

Czas dla Wrocławia

Program publicystyczny Telewizji Echo24, w którym dziennikarze stacji wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Sutryk: nie zamierzam startować w wyborach parlamentarnych, zostaję we Wrocławiu

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk opowiada o bieżących inwestycjach komunikacyjnych: o tramwaju na Popowice i wydzielonym korytarzu dla autobusów na Jagodno. Oprócz tego prezydent wspomniał o umowie partnerskiej z południowokoreańskim miastem Cheongju i Porcie Węglowym, który za jakiś czas ma stać się mariną. Na samym końcu zdementował, że nie zamierza brać udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Sutryk: my zrobiliśmy wszystko, żeby od 1 kwietnia był wspólny bilet na komunikację miejską i kolej

Umowę podpisaliśmy i wysłaliśmy do kolejarzy. Teraz ruch po ich stronie – mówi w “Czasie dla Wrocławia” Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia nawiązując do umowy w sprawie wspólnego biletu na komunikację miejską i pociąg. Rozmawiamy także o bezpiecznej taksówce, Kijowie – mieście partnerskim i o …szczurach. Ile ich jest – nikt nie policzył, ale deratyzacja potrzebna jest przez cały rok.

Sutryk: oferta miasta na wspólny bilet leży na stole

Jacek Sutryk w programie Czas dla Wrocławia mówi o nowo powołanym zarządzie MPK Wrocław oraz realizowanych zadaniach i wyzwaniach, które stoją przed spółką. Prezydent Wrocławia komentuje także trwające rozmowy w sprawie z wspólnego biletu na kolej.

Cztery lata prezydenta Sutryka

Z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem rozmawiamy o czterech latach jego rządów, pytając o to co się udało i o to, co nie za bardzo. Rozmawiamy o zrealizowanych inwestycjach i tych, których nie udało się przeprowadzić, a także o dystrybucji węgla wśród mieszkańców, co jest nowym i absurdalnym obowiązkiem narzuconym samorządom przez rząd PiS. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Sutryk: powiększamy Strefę Płatnego Parkowania na wnioski mieszkańców

Od początku sierpnia Strefa Płatnego Parkowania powiększyła się o 859 miejsca m. i.n na Placu Grunwaldzkim, Przedmieściu Świdnickim i w części Starego Miasta. Prezydent Wrocławia wyjaśnia, w jaki sposób przebiega procedura wyboru obszaru oraz dlaczego zwiększa się liczba płatnych miejsc. Jacek Sutryk mówi także o nowym sposobie przeprowadzania kontroli, budowie placówki edukacyjnej na ul. Cynamonowej oraz przedłużeniu działalności Kina Nowe Horyzonty w obecnym miejscu na kolejne 10 lat.

Sutryk: mam ochotę dokończyć 10-letni program na który umawiałem się z mieszkańcami Wrocławia

O dramatycznej sytuacji polskich samorządów, o galopującej inflacji i stratach budżetowych miasta, o zamrożonych unijnych pieniądzach z KPO i programu regionalnego, a także o remoncie Mostu Zwierzynieckiego i fotowoltaice na Tarczyński Arena rozmawiamy z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia, który zapowiada, że wystartuje w kolejnych wyborach na stanowisko prezydenta.

Sutryk: świetna atmosfera i niesamowite emocje

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o sobotnim półmaratonie, w którym prezydent sam brał udział. Oprócz sportowych emocji, prezydent opowiada o nowych aquaparkach, Białej Księdze przekazanej prezydentowi Dudzie oraz Święcie Wrocławia.

Sutryk: te ponad 100 dni to festiwal pomocy zwykłych mieszkańców

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia podsumowując okres po wybuchu wojny w Ukrainie i co za tym idzie falą uchodźców, która trafiła do Wrocławia. Prezydent opowiada także o nowych inwestycjach tramwajowych, nagrodzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz wyjątkowym koncercie 14 czerwca.

Sutryk: wyzwania dopiero się zaczynają

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o skutkach konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Do Wrocławia, Krakowa i Warszawy każdego dnia przyjeżdżają kolejne tysiące uchodźców zbiórki i tymczasowe noclegi to tylko kropla w morzu ich potrzeb. Prezydent mówił o konieczności stworzenia europejskiego systemu relokacji oraz funduszu, który będzie w całości przeznaczony na potrzeby Ukraińców.

Sutryk: Wiedziałem, że Wrocław się zmobilizuje do pomocy

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o weekendowym pomagania Ukraińcom. Zbiórki przerosły oczekiwanie wielu, ale na tym pomoc nie może się zakończyć. W szkołach będą przygotowane specjalne miejsca dla dzieci, powstaną także kolejne miejsca noclegowe dla uchodźców uciekających przed wojną. Wrocław, tak jak inne samorządy z całej Polski, jest gotowy do pomocy.