Programy Echo24

Czas dla Wrocławia

Program publicystyczny Telewizji Echo24, w którym dziennikarze stacji wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki

Cztery lata prezydenta Sutryka

Z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem rozmawiamy o czterech latach jego rządów, pytając o to co się udało i o to, co nie za bardzo. Rozmawiamy o zrealizowanych inwestycjach i tych, których nie udało się przeprowadzić, a także o dystrybucji węgla wśród mieszkańców, co jest nowym i absurdalnym obowiązkiem narzuconym samorządom przez rząd PiS. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Sutryk: powiększamy Strefę Płatnego Parkowania na wnioski mieszkańców

Od początku sierpnia Strefa Płatnego Parkowania powiększyła się o 859 miejsca m. i.n na Placu Grunwaldzkim, Przedmieściu Świdnickim i w części Starego Miasta. Prezydent Wrocławia wyjaśnia, w jaki sposób przebiega procedura wyboru obszaru oraz dlaczego zwiększa się liczba płatnych miejsc. Jacek Sutryk mówi także o nowym sposobie przeprowadzania kontroli, budowie placówki edukacyjnej na ul. Cynamonowej oraz przedłużeniu działalności Kina Nowe Horyzonty w obecnym miejscu na kolejne 10 lat.

Sutryk: mam ochotę dokończyć 10-letni program na który umawiałem się z mieszkańcami Wrocławia

O dramatycznej sytuacji polskich samorządów, o galopującej inflacji i stratach budżetowych miasta, o zamrożonych unijnych pieniądzach z KPO i programu regionalnego, a także o remoncie Mostu Zwierzynieckiego i fotowoltaice na Tarczyński Arena rozmawiamy z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia, który zapowiada, że wystartuje w kolejnych wyborach na stanowisko prezydenta.

Sutryk: świetna atmosfera i niesamowite emocje

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o sobotnim półmaratonie, w którym prezydent sam brał udział. Oprócz sportowych emocji, prezydent opowiada o nowych aquaparkach, Białej Księdze przekazanej prezydentowi Dudzie oraz Święcie Wrocławia.

Sutryk: te ponad 100 dni to festiwal pomocy zwykłych mieszkańców

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia podsumowując okres po wybuchu wojny w Ukrainie i co za tym idzie falą uchodźców, która trafiła do Wrocławia. Prezydent opowiada także o nowych inwestycjach tramwajowych, nagrodzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz wyjątkowym koncercie 14 czerwca.

Sutryk: wyzwania dopiero się zaczynają

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o skutkach konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Do Wrocławia, Krakowa i Warszawy każdego dnia przyjeżdżają kolejne tysiące uchodźców zbiórki i tymczasowe noclegi to tylko kropla w morzu ich potrzeb. Prezydent mówił o konieczności stworzenia europejskiego systemu relokacji oraz funduszu, który będzie w całości przeznaczony na potrzeby Ukraińców.

Sutryk: Wiedziałem, że Wrocław się zmobilizuje do pomocy

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o weekendowym pomagania Ukraińcom. Zbiórki przerosły oczekiwanie wielu, ale na tym pomoc nie może się zakończyć. W szkołach będą przygotowane specjalne miejsca dla dzieci, powstaną także kolejne miejsca noclegowe dla uchodźców uciekających przed wojną. Wrocław, tak jak inne samorządy z całej Polski, jest gotowy do pomocy.

Sutryk: przez Polski Ład i drożyznę stracimy ponad 700 milionów złotych

Szalejąca inflacja i podwyżki cen energii i gazu sprawiają, że miasto będzie musiało znaleźć dodatkowe pieniądze na pokrycie tych wydatków. To odczują także mieszkańcy. Prezydent Wrocławia w programie Czas dla Wrocławia mówi o tym, ile samorząd musi dołożyć do rosnących cen. Mówi o spotkaniu z liderami opozycji i zdradza, co przeznaczył na licytację dla WOŚP-u.

Ustawa Lex TVN powinna trafić do kosza

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o tym, co według niego powinien zrobić z ustawą Andrzej Duda. Protesty w całej Polsce, na ulicach tysiące Polek i Polaków i podpisy pod apelem, które rosną z każdą minutą. Oprócz tego prezydent opowiada o nowych tramwajach, rewitalizacji Wzgórza Partyzantów oraz Ruchu Tak! Dla Polski.

Rozszerzamy specjalną ofertę dla płacących podatki we Wrocławiu

mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia o programie Nasz Wrocław. Zniżki i darmowe wejścia do miejskich atrakcji przez cały rok dla tych, którzy rozliczając podatek we Wrocławiu. Oprócz tego prezydent opowiada o Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej i finale akcji Paczka dla Lwowiaka.