Czy będzie Wydział Starostwa w Kobierzycach?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mobilne punkty Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przemieszczają się po gminach. Tym razem taki punkt obsługi zawitał do Kobierzyc. Mieszkańcy są zachwyceni tym rozwiązaniem, gdyż szybko, bez potrzeby wizyty w Starostwie mogą złożyć dokumenty. Dodatkowo gmina Kobierzyce zaproponowała pomysł wspomagający Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego.

W punktach mobilnych mieszkańcy Powiatu Wrocławskiego mogą złożyć wnioski dotyczące między innymi: rejestracji, a także zbycia lub nabycia pojazdu. Takie rozwiązanie jest udogodnieniem dla mieszkańców powiatu.

– Widzimy, jak wielu ludzi tutaj stoi, a to jest tylko raz w tygodniu. Te punkty są bardzo potrzebne, szczególnie teraz w tej sytuacji związanej z koronawirusem. Mamy szczęście, że u nas taki punkt mobilny jest – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Warto zaznaczyć, że w takim punkcie mobilnym można złożyć dokumenty, jednak na przykład rejestracji pojazdu nie załatwimy od ręki, papiery muszą przejść pewną procedurę. 

– Tylko te dokumenty są zwożone do Wydziału Komunikacji, tutaj na miejscu są w systemie przetwarzane, a potem je odwozimy po tygodniu do gmin – mówi Kamil Kasina, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatu Wrocławskiego.

Gmina Kobierzyce chce szerzej pomagać mieszkańcom i zaproponowała Starostwu miejsce, w którym mógłby powstać drugi Wydział Komunikacji Starostwa Powiatu Wrocławskiego.

– Chcielibyśmy, żeby takie miejsce było u nas już od tak, że idę i załatwiam odrazu, jak w Starostwie – dodaje Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Rozmowy na temat punktów zamiejscowych trwają. Dodatkowo Starostwo podkreśla, że mobilne punkty nadal będą się przemieszać po gminach Powiatu Wrocławskiego. Harmonogram można znaleźć na stronie powiatu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy