Dzień Drzwi Otwartych na AWF Wrocław. Co oferuje uczelnia?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu odbył się Dzień Drzwi Otwartych. Była to okazja dla maturzystów, ale też dla wszystkich zainteresowanych studiami na AWF Wrocław, aby zapoznać się z ofertą uczelni. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostały różne kierunki, między innymi sport, turystyka i rekreacja, fizjoterapia, kosmetologia i inne. Potencjalni kandydaci też mogli pozwiedzać kampus od kuchni.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu jest uczelnią dwuwydziałową i oferuje 6 kierunków studiów, zarówno w systemie stacjonarnym, jak również niestacjonarnym. 

To już jest tradycja, że zawsze na koniec marca Akademia Wychowania Fizycznego organizuje Dzień Drzwi Otwartych dla naszych kandydatów, więc widzimy się z nimi corocznie. Mamy przygotowanych wiele atrakcji, wiele konkursów, chcemy pokazać to, z czego nasza uczelnia słynie – różnego rodzaju piłki, między innymi też EDUballe, różnego rodzaju testy – mówi dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego AWF Wrocław.

Co takiego ciekawego macie? Dlaczego akurat warto się zastanowić nad państwa kierunkiem? 

Studia te są dla osób, które chcą spełniać swoje marzenia, jeżeli chodzi o podróżowanie. Podejmować różnego rodzaju atrakcyjne, nowoczesne formy aktywności rekreacyjnej – mówi dr Zofia Niekurzak, Zakład Rekreacji AWF Wrocław.

-Dlaczego akurat jesteś zainteresowana studiami na tej uczelni? 

Wczoraj byłam na Dniu Otwartym w AWL-u, więc ogólnie mnie Wrocław interesuje, dlatego tak. A AWF, dlatego że sport i ja lubię takie akcje, więc sobie przyszłam zobaczyć – mówi uczestniczka Drzwi Otwartych na AWF Wrocław.

W tym roku jesteśmy wystawione głównie z wizażem, ale jak najbardziej jesteśmy otwarte na tematy zabiegowe, najnowszej technologii, która jest dostępna na rynku, jeżeli chodzi o kosmetologię. Możemy też porozmawiać o skórze – mówi Aleksandra Deszcz, kierunek kosmetologia, AWF Wrocław.

Jesteśmy z kierunku wychowanie fizyczne. Jest to kierunek, który pozwala zdobyć kompetencje instruktorów, trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, nauczycieli ruchu – mówi dr Paweł Posłuszny, kierunek wychowanie fizyczne, AWF Wrocław.

Mamy dwie specjalności. Specjalność trenerską, która jest właśnie głównie dedykowana studentom czynnym zawodowo i też mamy specjalność menadżera sportu – mówi dr Rafał Szafraniec, kierunek Sport, AWF Wrocław.

Studiuję kierunek sport na trzecim roku. To jest naprawdę najlepszy wybór, jaki mogłem sobie tak naprawdę wymarzyć, ponieważ uczę się tutaj o rzeczach, wokół których zawsze gdzieś się obracałem i tę swoją wiedzę trenerską mogę tu potęgować, bo jestem też trenerem piłki nożnej – mówi Michał Chorodeński, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego AWF Wrocław.

Na uczelni funkcjonuje ponad 30 kół naukowych, ale także Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław „Kalina”, który pod koniec ubiegłego roku obchodził swoje 40-lecie.

Podróże, przyjaźnie, śpiewy, tańce, wspaniała przygoda, więc u nas można doświadczyć wszystkiego tego, czego nie ma w sporcie wyczynowym czy nawet rekreacyjnym – mówi Adriana Świtalska-Kowalik, choreografka w Zespole Pieśni i Tańca AWF Wrocław „Kalina”.

System internetowej rejestracji kandydatów na rok akademicki 2024/2025 na AWF Wrocław otworzy się 1 czerwca. Natomiast komisja rekrutacyjna ruszy z początkiem lipca.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy