EcoHike: startuje nowy projekt ekologiczny, który zrewolucjonizuje walkę ze śmieciami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Spacerując po lesie napotykamy na hałdy śmieci i nie bardzo wiemy co z tym zrobić. Nie jesteśmy przygotowani na to, żeby to posprzątać, pozbierać, nie wiemy kogo o tym poinformować. Ale teraz nie jesteśmy bezradni. Z pomocą przychodzi nam nowa mobilna aplikacja EcoHike. To aplikacja bezpłatna, łatwa w użytkowaniu, która pomoże nam czynnie włączyć się w walkę z zanieczyszczeniami środowiska, oznaczyć miejsce gdzie są śmieci, włączyć się w akcje sprzątania z innymi i sprawić, by środowisko było czyściejsze.

Sulistrowice – przepięknie położona dolnośląska wieś u podnóża Ślęży i Raduni w otulinie parku krajobrazowego. Lasy, pola, zalew. Zaledwie 400 mieszkańców i tłumy turystów, którzy chętnie tu przyjeżdżają. 

I zostawiają pamiątki w postaci śmieci, wypalonych ognisk. Staramy się edukować, upominać i zbieramy te śmieci –  mówi Alicja Krupa, sołtyska wsi Sulistrowice. 

Ale to syzyfowa raca. Co roku tony śmieci zbierają wolontariusze i nadal jest ich mnóstwo. Stąd potrzeba innej organizacji takich akcji.   

Dzisiejsze działana dotyczące ochrony środowiska potrzebują wsparcia technologicznego. Jest dużo energii, chęci ludzi, którzy chcą uczestniczyć w tych działaniach ekologicznych. Nie zawsze jest to łatwe. My to rozpoznaliśmy i próbujemy to ułatwić dostarczając narzędzia. Takim narzędziem jest aplikacja EcoHike – mówi Ali Al-Saiedi, Senior Consultant w GlobalLogic Polska. 

Aplikacja zrewolucjonizuje walkę ze śmieciami. Projekt EcoHike daje  każdemu z nas do ręki ekologiczne rozwiązania, które pozwolą każdemu z nas skutecznie zadbać o porządek w swojej okolicy. 

Ta aplikacja oferuje bardzo duży zasięg. Pozwoli nam dotrzeć do różnych grup ludzi, w różnych zakątkach Polski i im się zintegrować za jej pomocą – mówi Marek Matysiak, dyrektor operacyjny GlobalLogic Polska. 

Mobilna aplikacja EcoHike jest bezpłatna i bardzo łatwa w obsłudze. Trzeba ją pobrać na swoje urządzenie i od razu można jej używać.   

Aplikacja jest mobilna, dostępna na  wszystkie platformy, na Androida i smartfony. Ma dwie funkcje – możliwość oznaczenia miejsca , gdzie są śmieci, zanieczyszczenia. Możemy zrobić zdjęcia, użyć GPS w telefonie i konkretnie dodać na mapie gdzie to jest, dodać krótki opis. I takie oznaczenie trafia na mapę, którą mają wszyscy inni użytkownicy. I tu przechodzimy do drugiej funkcji – czyli możliwości organizowania się, tworzenia spotkań, wydarzeń w konkretnym miejscu i czasie – mówi Tomasz Filipowski,  z firmy GlobalLogic . 

Na to miejsce wybrano lasy wokół Sulistrowic. Przyszło wielu wolontariuszy chętnych sprzątania zaśmieconych terenów przy drodze. Każdy w ręku miał telefon z aplikacją i …pełne ręce roboty. 

Na razie sobie oznaczamy śmieci, później będziemy wracać i po oznaczeniu tej ścieżki będziemy sobie te śmieci zbierać, testując aplikację i patrząc na jej zalety mówi Piotr Koralewicz, z firmy GlobalLogic. 

Śmieci było mnóstwo. 

Fragmenty opon, butelki, szkło po alkoholu. Elementy budowlane, koła, opony, spektrum śmieci ogromny – mówi Karolina Busz, dyrektor marketingu w GlobalLogic Polska. 

Było wszystko, od plastiku po chusteczki. Ludzie wywalają przez okna samochodów wszystko, będzie co zbierać – mówi Adrian

Każdy z uczestników dokładnie wszystko dokumentował i zapisywał na mapce w mobilnej aplikacji. 

Zaznaczyłem śmieci, które są po zbierania. Testujemy, więc jeszcze nie zbieram, potem je zbiorę – mówi Ali Al-Saiedi, Senior Consultant w GlobalLogic Polska.

Spacer po lesie nie był długi, ale wystarczyło 45 minut by przetestować mobilną aplikację i wrócić z workami pełnymi śmieci. 

Cieszą mnie takie akcje, zrobiliśmy coś dobrego i dobrze się bawiliśmy i nauczyliśmy się jak z tej aplikacji korzystać i zwróciliśmy uwagę co można tam jeszcze oprawić – mówi Ali Al-Saiedi, Senior Consultant w GlobalLogic Polska.

Mobilną aplikację EcoHike  może zainstalować każdy z nas i skutecznie przyczynić się do walki z zanieczyszczeniami środowiska. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy