II Bieg „Biało-Czerwona Piątka”. Ponad 450 osób na starcie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i drugi raz bieg na 5 kilometrów w gminie Długołęka. Zawodnicy jednogłośnie podkreślali, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i o bycie razem. Start oczywiście o 11.11.

– Fajne zawody się szykują, tak że może też taki ruch na świeżym powietrzu. No i fajnie popatrzeć jak właśnie obchodzimy taki dzień jak dzisiaj, każdy ubrany w barwy narodowe. Taka atmosfera, czuć taki patriotyzm troszkę. Jestem z rodziną tak że to też miało wpływ, że ja tutaj przyjechałem.

– Biegamy, aktywnie spędzamy czas.

– Chcemy uczcić to narodowe święto.

– Biorę udział w biegu, bo to jest bardzo dobra inicjatywa. Jesteśmy Polakami, chcemy wszyscy żyć w wolnym kraju, móc się realizować. Święto Niepodległości to jest taka okazja, żeby celebrować to, że możemy właśnie w wolnym kraju funkcjonować, realizować się, spełniać swoje pasje. Jesteśmy dzisiaj razem, wspólnie z moją drużyną z gminnego żłobka w Kiełczowie i chcemy razem właśnie pokazać, że przez sport również możemy nieść wspaniałe idee i iść dalej i pokazać, że można spędzić świetnie dzień 11 listopada.

– To jest przykład dla dzieci. Przyjechałem tutaj z dzieckiem, które będzie biegło później w biegu dla dzieci. Myślę, że to jest najlepsze, co może być.

Dzisiaj zabawa czy jednak robienie jakichś czasów, wyników?

– Nie będę zapeszać. Trzymajcie kciuki – mówią uczestnicy biegu.

– Ja myślę, że najlepszym sposobem jest to, że nie siedzimy w domu, że wyjdziemy, że spotykamy się ze znajomymi, z sąsiadami, z mieszkańcami możemy porozmawiać. Myślę, że to jest w pewnym stopniu też forma spędzenia wolnego czasu bardzo pożytecznie, a przede wszystkim to, że możemy się ze sobą widzieć i uśmiechnąć się do siebie. I to jest chyba najpiękniejsze, co możemy sobie dzisiaj dać – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka

– Rok temu zupełnie na spontanie przygotowaliśmy bieg „Biało-Czerwona Piątka”. Taka nazwa „Biało-Czerwona Piątka”, przebiegnij linię mety, przybij piątkę i baw się razem z nami! W zeszłym roku udział wzięło około dwustu osób. W tym roku poszliśmy o krok, a nawet dwa dalej – mówi Edyta Ostrowska, kierownik wydziału współpracy i promocji UG Długołęka.

A w tym roku na starcie stanęło ponad 450 osób. A pierwszy na mecie był Filip Janas. Po zaledwie 16 minutach i 48 sekundach. 

– Biegam od już chyba 5 lat. Zacząłem w 2018. Właściwie to już od paru lat biegam codziennie. Przygotowuję się regularnie na Mistrzostwa Polski, startuję co roku. Bieganie to można powiedzieć prawie całe moje życie. W piękny dzień sobie przebiegłam w Dzień Niepodległości Polski. Dobry czas uzyskałam. Udało się wygrać. Jestem mega zadowolony – mówi Filip Janas, zwycięzca Biegu „Biało-Czerwona Piątka”.

– W tym roku bardziej profesjonalnie, bo mamy pomiar czasu, czyli każdy biegacz będzie miał swój czas zmierzony. Bieg jest darmowy. Jedyny warunek to jest ubiór biało-czerwony. Chcemy, żeby tego 11 listopada uczcić Święto Niepodległości właśnie w tych barwach biało-czerwonych – mówi Edyta Ostrowska, wydziału współpracy i promocji UG Długołęka.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy