II Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Zawody rozpoczęły się 13 czerwca tuż po godzinie 10.00. Do wody wskoczyli znani wrocławscy sportowcy, aktorzy i dziennikarze. Wszystko po to, aby wesprzeć bezdomne zwierzaki. 

Była bardzo fajna inicjatywa. Fajnie, że wrocławskie schronisko zaprosiło nas do tej zabawy. Dobrze się bawiliśmy, wpadliśmy grupą znajomych więc fajnie. Mam nadzieję, że takie inicjatywy będą coraz częściej organizowane i bardzo chętnie będę brał w nich udział – mówi Borys Dzikowski, zawodnik MMA.

Ciężko. Na pewno nie myślałem, że pływanie pieskiem może być aż takie ciężkie. To są moje drugie zawody i za pierwszym razem było lepiej. Chyba ciężko z przygotowaniem było tym razem. 

-A dlaczego wziąłeś udział już po raz drugi? 

Mnie to praktycznie nic nie kosztuje. Warto pomagać, warto brać udział w takich charytatywnych wydarzeniach, takich właśnie akcjach, które są organizowane czy tutaj, czy przez schronisko – mówi Krzysztof Staszkiewicz, dziennikarz, radio Eska Wrocław.

Zgodnie z ideą zawodów, przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i wsparcie dla zwierząt. Warto podkreślić, że zgłosiło się 16 zawodników, którzy rywalizowali w dość nietypowej konkurencji. Te osoby, które trochę znają pływanie, to wiedzą, że są cztery podstawowe style pływackie, natomiast ten styl, który my tutaj określaliśmy dzisiaj „pieskiem”, to jest taki styl umowny, oczywiście imitujący sposób pływania właśnie psów. Była to bardzo trudna konkurencja i ja przyznam się, że podziwiam zawodników za to, że podjęli się tej próby, bo nawet często jest tak, że dobrze pływając, no tym pieskiem jest zdecydowanie trudniej – mówi Grzegorz Widanka, sędzia główny II Wrocławskich Mistrzostw w Pływaniu Pieskiem.

Jest to akcja, która powstała z myślą o schronisku i jego podopiecznych, które potrzebują szczególnego wsparcia od nas, czyli od ludzi w okresie letnim i wakacyjnym. Wtedy do schroniska trafia właśnie najwięcej zwierzaków i stąd pomysł na taką akcję – mówi Adrianna Pawlicka, Aquapark Wrocław.

Dołożyć swoją cegiełkę w ramach tej inicjatywy będą mogli również wrocławianie i wszyscy chętni internauci. 

I teraz zachęcamy wszystkich, żeby obejrzeli relacje z naszego wydarzenia. Jeśli uda nam się zdobyć 10 tys. wyświetleń filmu, który powstał z dzisiejszych mistrzostw, przekażemy aż pół tysiąca wejściówek dla wrocławskiego schroniska na licytację. 

-Gdzie można będzie ten filmik znaleźć? 

-Filmik będzie udostępniony na naszym kanale YouTube, będzie również w naszych mediach społecznościowych – mówi Adrianna Pawlicka, Aquapark Wrocław.

Jak zaznacza Aleksandra Cukier rzeczniczka TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, każda tego typu inicjatywa jest na wagę złota, bo liczba podopiecznych we wrocławskim schronisku przy ul. Ślazowej 2 ciągle się powiększa.

Teraz mamy już coraz cięższą sytuację, jeżeli chodzi o psy. Jest ich w schronisku około 150. Natomiast mamy też coraz więcej kotów. Teraz jest ich około 160, ale spodziewamy się, że lada dzień ta liczba będzie niestety wzrastać. Największą pomocą dla schroniska jest sama adopcja, natomiast jeżeli nie możemy adaptować zwierzęcia, to zawsze możemy pomóc na różne sposoby, czy to przynosząc dobre karmy, czy biorąc udział w takich akcjach, czy wspierając w jakikolwiek inny sposób. Nawet mówiąc o tym, że w schronisku czeka po prostu bardzo dużo fantastycznych zwierzaków – mówi Aleksandra Cukier, rzeczniczka TOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy