Jaki jest stan chodników we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ostatnich dniach we Wrocławiu spadła spora ilość śniegu. Jak wrocławianie oceniają stan odśnieżenia chodników?

Dobry, z plusem nawet – odpowiada jeden z naszych rozmówców.

Myślę, że jest bezpiecznie, tylko niestety w samym centrum, jak się odejdzie gdzieś dalej, to jest sporo lodu – dodaje jeden z mieszkańców.

Za chodniki we Wrocławiu odpowiada kilka instytucji, przede wszystkim właściciele nieruchomości. Tutaj mówimy o chodnikach przylegających bezpośrednio do konkretnej nieruchomości, w takiej sytuacji właściciel nieruchomości ma obowiązek zabezpieczyć ją przed skutkami zimy, czyli czy to odśnieżyć, czy zabezpieczyć pod względem śliskości – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Ekosystem ma pod swoim nadzorem chodniki, ścieżki rowerowe, pasy ruchu pieszorowerowego, i za ten odcinek odpowiada w swoim zarządzie, gdy np. ścieżki rowerowe oddzielone są od nieruchomości elementami typu trawnik. Zimowa aura sprawiła, że chodniki są śliskie. Jak można zabezpieczyć się przed ewentualnym wypadkiem?

W przypadku kiedy widzimy, że jest śliskość lub niska temperatura dobrze zastosować sól drogową albo kuchenną, ewentualnie piasek, lub kruszywo, tworzywo, które będzie przeciwdziałało śliskości na chodniku i przede wszystkim musimy pamiętać, że jest to nasz obowiązek. Jeśli tego nie wypełnimy, a coś się stanie, to poniesiemy odpowiedzialność – podkreśla Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Dawno nie było takiej zimy we Wrocławiu. Jest ślisko, więc warto uważać nie tylko na drogach, ale przede wszystkim na siebie.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy