Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop seniora odc. 56

W świątecznym wydaniu naszego programu przygotowaliśmy dla państwa relację z koncertu hawdalowego z Synagogi pod Białym Bocianem, świąteczne życzenia od mieszkańców i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz podsumowanie roku w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Kalejdoskop Seniora odc. 55

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora odwiedzamy Panie Niespodzianki na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Pokazujemy także Andrzeja Gaszyńskiego – świętego Mikołaja i rękodzieła od grupy Aktywne Wrocławianki. Rozmawiamy również o uzależnieniach seniorów od leków.

Kalejdoskop seniora odc. 54

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu seniora opowiemy państwu o aktywnościach w Przestrzeni Trzeciego Wieku, zaprosimy na wykłady i koncerty w Narodowym Forum Muzyki oraz pokażemy jak przebiegał Dzień Żyrwczyliwości we Wrocławiu.

Kalejdoskop Seniora odc. 53

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapraszamy na podsumowanie Wrocławskich Dni Seniora 2022 oraz koncert zespołu Bluestones z repertuarem Blackout.

Kalejdoskop seniora odc.52

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiemy państwu o tym jak Dziennych Domach Pomocy, a także pokażemy jakie nowości są dostępne dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku. Dodatkowo pokażemy jak wyglądały wybrane wydarzenia z Dni Seniora 2022.

Kalejdoskop Seniora odc. 51

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o konferencji” Uniwersytet Trzeciego Wieku przestrzenią budowania dobrych relacji” – pod takich hasłem odbyło się kolejne spotkanie w ramach Roku Dobrych Relacji. Przyglądamy się przeglądom chórów i teatrów w ramach Dni Seniora oraz rozmawiamy z Beatą Kost, autorką książki “Kobiety ze Lwowa”.

Kalejdoskop Seniora odc. 50

Wrocławskie Dni Seniora 2022 rozpoczęły się 10 września. Podczas uroczystej inauguracji na Rynku pojawiło się ponad tysiąc seniorów i seniorek, którzy wzięli udział m. in. w korowodzie Marszu Kapeluszy. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył królewskiej parze symboliczne klucze do miasta. Przyznano także certyfikaty, wyróżnienia i nagrody za konkursy.

Kalejdoskop seniora odc. 49

Zapraszamy państwa na specjalny odcinek Kalejdoskopu Seniora, w którym pokażemy ostatnie przygotowania do Dni Seniora 2022!

Kalejdoskop seniora odc. 48

W kolejnym odcinku przedstawimy państwu przedsmak tego, co będzie się działo w ramach tegorocznych Dni Seniora. Opowiemy także tym dlaczego seniory popadają w nałogi oraz zaprosimy na wrześniową konferencję w ramach Roku Dobrych Relacji.

Kalejdoskop Seniora odc. 47

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o sierpniowej ofercie zajęć w Przestrzeni Trzeciego Wieku, polsko-ukraińskich warsztatach międzykulturowych oraz działalności Klubu Krzewienia Abstynencji i Trzeźwości OdNowa, która wspiera osoby uzależnione.