Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop seniora odc.64

W kolejnym odcinku naszego programu pokazujemy relację z finału Szkoły Liderów oraz z zajęć we Wrocławskim Centrum Seniora. Ważnym wydarzeniem były Dni Odry, podczas których kierowniczka Przestrzeni Trzeciego Wieku zapowiedziała czerwcowe aktywności.

Kalejdoskop Seniora odc. 63

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapraszamy na bicie Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu. Przedstawiamy także ofertę zajęć w Przestrzeni Trzeciego Wieku, wydarzenia związane z Dniami Odry. Zaglądamy również na specjalne szkolenie zorganizowane przez specjalistów WHO.

Kalejdoskop seniora odc.62

W tym odcinku opowiemy o Odrze Centrum, wyjątkowym miejscu spotkań na wodzie, w którym nie brakuje aktywności dla seniorów. Pokażemy warsztaty z rozwoju osobistego i weekendową grę terenową.

Kalejdoskop Seniora odc. 61

W świątecznym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o tradycjach wielkanocnych. W programie także o Forum Liderów Klubów Seniorów oraz o castingu na warsztaty aktorskie dla seniorów w ramach 4. Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora.

Kalejdoskop Seniora odc. 60

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o rozliczeniu podatku dochodowego i ulgach dla seniorów. W programie także o zajęciach w ramach Wrocławskich Szkoły Liderów, koncercie “Mojej i twojej nadziei” oraz o leczeniu uzależnień.

Kalejdoskop seniora odc. 59

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W programie także o „Sobotach ze swingiem”, teleopiece oraz walce z uzależnieniami wśród osób starszych.

Kalejdoskop seniora odc. 58

W kolejnym odcinku naszego programu zapraszamy na ciekawą wycieczkę po muzealnej wystawie w Straży Miejskiej Wrocławia, dodatkowo seniorzy opowiedzą o swoich receptach na szczęście. Poruszymy także temat nałogów wśród seniorów.

Kalejdoskop Seniora odc. 57

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora pokazujemy, w jaki sposób wrocławscy seniorzy świętowali Dzień Babci i Dziadka. Zaglądamy z kamerą na warsztaty w ramach międzynarodowego programu “City&Co”, w którym seniorzy pomagają naukowcom uwagę stworzyć narzędzia do kształtowania polityki senioralnej w mieście.

Kalejdoskop seniora odc. 56

W świątecznym wydaniu naszego programu przygotowaliśmy dla państwa relację z koncertu hawdalowego z Synagogi pod Białym Bocianem, świąteczne życzenia od mieszkańców i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz podsumowanie roku w Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Kalejdoskop Seniora odc. 55

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora odwiedzamy Panie Niespodzianki na 30. Wrocławskich Targach Dobrych Książek. Pokazujemy także Andrzeja Gaszyńskiego – świętego Mikołaja i rękodzieła od grupy Aktywne Wrocławianki. Rozmawiamy również o uzależnieniach seniorów od leków.