Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop seniora odc. 19

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy jak miasto Wrocław pomaga seniorom, a także o tym dlaczego seniorzy częściej popadają w nałogi. Przedstawimy także ofertę Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przygotowaną na Miesiąc Rodziny.

Kalejdoskop Seniora odc. 18

Kolejny odcinek poświęcony będzie akcji Danie dla Seniora, która przy pomocy wrocławskich restauratorów, zorganizowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznej-Wrocławskie Centrum Seniora. Rozmawiamy z przedstawicielami restauracji, seniorami i wolontariuszami.

Kalejdoskop Seniora odc. 17

W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o Święcie Pracy oraz o tym jak ważna dla wrocławian jest Konstytucja RP, wspominając tę z 3 maja. Nie zabraknie ciekawej rozmowy, a także kulturalnych informacji.

Kalejdoskop Seniora odc. 16

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora przybliżamy państwu zasady Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 – wyjaśniamy po co jest spis i jak można się spisać. Oprócz tego pytamy lekarzy, jak wrócić do formy po zachorowaniu na COVID-19. W programie mówimy także o Międzynarodowym Dniu Ziemi.

Kalejdoskop Seniora odc. 15

Zapraszamy Państwa na Wielkanocny, specjalny, wyjątkowy odcinek Kalejdoskopu Seniora. W tym odcinku mówimy wiele o tradycjach świątecznych, skąd się wzięły i dlaczego warto je obchodzić? Rozmawiamy także z ks. Rafałem Kowalskim, rzecznikiem Archidiecezji Wrocławskiej.

Kalejdoskop Seniora odc. 14

W kolejnym odcinku programu Kalejdoskop Seniora przedstawiamy Państwu wiele ciekawych tematów. Mówimy między innymi o tym, że ruszyła czwarta edycja Wrocławskiej Szkoły Liderów skierowana do osób, które realizują projekty senioralne, a także o Wolontariacie Towarzyszącym co to takiego? Zapraszamy!

Kalejdoskop Seniora odc. 13

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Kalejdoskop Seniora. Tym razem z okazji Dnia Kobiet pokazujemy seniorki, a także przedstawiamy ich historie. Mówimy także o różnych innych ciekawych …

Kalejdoskop Seniora odc. 12

W najnowszym odcinku Kalejdoskopu Seniora przybliżamy kwestie związane z e-Urzędem Skarbowym oraz wyjaśniamy co i w jaki sposób można załatwić. Oprócz tego instruktor nordic walking podpowiada, w jaki sposób zacząć chodzić z kijkami. Przypominamy także o akcji “Zmień piec”. Zapraszamy!

Kalejdoskop Seniora odc. 11

Czas na Kalejdoskop Seniora, a w nim trochę o aktywnościach, a także o tłustym czwartku. Nie zabrakło także tematu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a także garstka informacji zdrowotnych. Zapraszamy na kolejny odcinek!

Kalejdoskop Seniora odc. 10

W kolejnym odcinku "Kalejdoskopu seniora" opowiadamy o dostępie do opieki zdrowotnej, wydarzeniach kulturalnych i ważnej w czasie pandemii pomocy dla osób starszych w ramach projektu "Wspieraj …