Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop Seniora odc. 50

Wrocławskie Dni Seniora 2022 rozpoczęły się 10 września. Podczas uroczystej inauguracji na Rynku pojawiło się ponad tysiąc seniorów i seniorek, którzy wzięli udział m. in. w korowodzie Marszu Kapeluszy. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył królewskiej parze symboliczne klucze do miasta. Przyznano także certyfikaty, wyróżnienia i nagrody za konkursy.

Kalejdoskop seniora odc. 49

Zapraszamy państwa na specjalny odcinek Kalejdoskopu Seniora, w którym pokażemy ostatnie przygotowania do Dni Seniora 2022!

Kalejdoskop seniora odc. 48

W kolejnym odcinku przedstawimy państwu przedsmak tego, co będzie się działo w ramach tegorocznych Dni Seniora. Opowiemy także tym dlaczego seniory popadają w nałogi oraz zaprosimy na wrześniową konferencję w ramach Roku Dobrych Relacji.

Kalejdoskop Seniora odc. 47

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o sierpniowej ofercie zajęć w Przestrzeni Trzeciego Wieku, polsko-ukraińskich warsztatach międzykulturowych oraz działalności Klubu Krzewienia Abstynencji i Trzeźwości OdNowa, która wspiera osoby uzależnione.

Kalejdoskop Seniora odc. 46

Kalejdoskop Seniora odc. 45

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o zajęciach Warsztatowni Uważności Seniora, podczas których uczestnicy poznają siebie i ćwiczą pamięć. W programie także o kursie fotografii pod okiem Marka Bułaja oraz ofercie profilaktycznej NFZ.

Kalejdoskop Seniora odc. 44

W kolejnym odcinku zapraszamy na relację z II Mistrzostw o Puchar Komendanta Policji. W programie także o Filmowym Klubie Seniora w DCF oraz o uzależnieniach wśród seniorów.

Kalejdoskop seniora odc. 43

W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy państwu komputerowe warsztaty dla seniorów, które prowadzą uczniowie. Opowiemy historię Ukrainek, które wyszywają koszulki, z których dochód w całości przekazywany jest na ukraińską armię. Zapowiemy także 25. edycję Wieczorów w Arsenale.

Kalejdoskop Seniora odc. 42

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o niebezpieczeństwach, które niesie za sobą uzależnienie od leków, o ofercie Wrocławskie Centrum Seniora, nowej stronie internetowej i 15-leci instytucji oraz o nadchodzących warsztatach i spotkaniach w ramach 2. Dialogopolis.

Kalejdoskop Seniora odc. 41

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora relacjonujemy 20. jubileuszową edycję Gitarowego Rekordu Świata, przedstawiamy ofertą zajęć dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku, mówimy także o niebezpieczeństwach związanych z nałogami i uzależnieniem.