Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop seniora odc. 43

W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy państwu komputerowe warsztaty dla seniorów, które prowadzą uczniowie. Opowiemy historię Ukrainek, które wyszywają koszulki, z których dochód w całości przekazywany jest na ukraińską armię. Zapowiemy także 25. edycję Wieczorów w Arsenale.

Kalejdoskop Seniora odc. 42

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o niebezpieczeństwach, które niesie za sobą uzależnienie od leków, o ofercie Wrocławskie Centrum Seniora, nowej stronie internetowej i 15-leci instytucji oraz o nadchodzących warsztatach i spotkaniach w ramach 2. Dialogopolis.

Kalejdoskop Seniora odc. 41

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora relacjonujemy 20. jubileuszową edycję Gitarowego Rekordu Świata, przedstawiamy ofertą zajęć dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku, mówimy także o niebezpieczeństwach związanych z nałogami i uzależnieniem.

Kalejdoskop seniora odc. 40

W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy państwu dłuższą relację z konferencji o samotności w ramach Roku Dobrych Relacji. Wypowiedzi ekspertów, poruszające debaty i dyskusje, które mają się przyczynić do tego, że problem samotności we Wrocławiu będzie malał. Co ważne pokażemy także, że dotyka nie tylko osoby starsze, ale wszystkich.

Kalejdoskop seniora odc. 39

Kolejny odcinek naszego programu będzie poświęcony tematyce świątecznej. Opowiemy o grupie Pań Niespodzianek, zajrzymy do piekarni Złoto Nadodrza , ale także zwrócimy uwagę na problem samotności.

Kalejdoskop Seniora odc. 38

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapowiadamy konferencję naukową “Społeczne Konteksty Samotności i Osamotnienia”, którą miasto organizuje w ramach Roku Dobrych Relacji – Przeciwko Samotności. Pokazujemy ofertę zajęć i spotkań, które dla wrocławskich seniorów oferuje Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Kalejdoskop seniora odc. 37

W kolejnym odcinku naszego programu pokazujemy jak Wrocław pomaga uchodźcom z Ukrainy. Zbiórki, noclegi, ale także wsparcie finansowe podczas koncertów. Oprócz tego zasady II edycji programu Ławeczka mieszkańca.

Kalejdoskop Seniora odc. 36

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o usługach, które dla mieszkańców Wrocławia świadczy Ekosystem. To odbiór odpadów pod domem, ale także PSZOK. O współpracy z zarządami i recyklingu opowiada Dorota Witkowska, rzeczniczka Ekosystemu Wrocław. W programie także o Wrocławskim Niezbędniku Senioralnym oraz o roku 2022, który w stolicy Dolnego Śląska upłynie pod znakiem walki z samotnością. Wrocław będzie obchodził Rok Dobrych Relacji.

Kalejdoskop seniora odc.35

W kolejnym odcinku naszego programu z okazji Walentynek pokazujemy historię dwóch małżeństw – państwa Tadeuszyków i Orzechowskich, których połączyła pasja i przyjaźń. Oprócz tego opowiadamy o Szkole Liderów WBO oraz o tym jak ważna jest dieta i siła mentalna przy piątej fali pandemii.

Kalejdoskop Seniora odc. 34

W najnowszym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o darmowej siłowni w zajezdni MPK przy ulicy Obornickiej oraz tym, jakie korzyści daje Wrocławska Karta Seniora. Zachęcamy także do badań profilaktycznych.