Programy Echo24

Kalejdoskop Seniora

Wrocławskie Centrum Seniora, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Gmina Wrocław wraz Telewizją Echo24 realizują program Kalejdoskop Seniora. Turystyka, zdrowie, kultura, sport, edukacja czy projekty lokalne międzyinnymi tymi tematami będziemy zajmowali się w magazynie kierowanym do seniorów i ich rodzin.

Najnowsze odcinki

Kalejdoskop seniora odc. 33

W kolejnym odcinku naszego programu rozmawiamy o ważnych Dniach Babci i Dziadka, które już w najbliższy weekend. Wrocławskie Centrum Seniora przygotowało z tej okazji dla seniorów ogrom atrakcji. Szczegóły w programie!

Kalejdoskop seniora odc. 32

Zapraszamy na wyjątkowy – świąteczny odcinek naszego programu, a w nim – wyjątkowa akcja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego “Poświętuj komuś święta” oraz specjalnie życzenia od prezydenta Wrocławia, przedszkolaków i seniorów.

Kalejdoskop seniora odc. 31

w kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy o seansach dla seniora w Kinie Nowe Horyzonty, o tradycjach świątecznych, które muszą poczekać ze względu na pandemię oraz o Fundacji Open Mind.

Kalejdoskop seniora odc. 30

W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o warsztatach twórczych dla seniorów w ramach Mikrograntów, o akcji Zmień piec, która pomaga w wymianie starego pieca na nowy – ekologiczny, a także o Andrzejkach.

Kalejdoskop Seniora odc. 29

W listopadowym odcinku Kalejdoskopu Seniora pokazuje, jak będą przebiegały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zaglądamy z kamerą do grupy seniorek – Pań Niespodzianek, które w WCS-ie szykują niespodzianki dla wrocławskich seniorów z okazji Dnia Życzliwości. Przypominamy także o szczepieniach na COVID-19 i przyjęciu trzeciej dawki szczepionki.

Kalejdoskop Seniora odc. 28

W kolejnym odcinku czas na podsumowanie Wrocławskich Dni Seniora – ponad 100 wydarzeń, w których udział wzięło blisko 5 tysięcy seniorów. Opowiemy także o Wrocławskich Kartach Seniora, obchodach Roku Tadeusza Różewicza i premierze przewodnika literackiego “W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza”. Specjaliści powiedzą, jak nie dać się oszukać w trakcie zakupów, a psychiatra doradzi, jak radzić sobie w trudnym czasie pandemii.

Kalejdoskop seniora odc. 27

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy historię Kabaretu Odłam. Mówimy o wystawie dotyczącej godności człowieka, którą można podziwiać w Złotnickim Centrum Spotkań oraz o nowopowstałym Przejściu Dialogu w Przejściu Świdnickim.

Kalejdoskop Seniora odc. 26

W kolejnym Kalejdoskopie Seniora opowiadamy o wydarzeniach w ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora, m.in. terenowym rajdzie i wystawie inspirowanej podróżami po Japonii. Wybieramy się z kamerą także na spotkanie Muzycznego Klubu Seniorów i Juniorów z Elvisem Presleyem w roli głównej.

Kalejdoskop Seniora odc. 25

W wyjątkowym odcinku Kalejdoskopu Seniora przedstawiamy państwu Inaugurację Dni Seniora. Przez cały miesiąc będą odbywały się spotkania, warsztaty i wiele innych. Święto Seniorów rozpoczął taniec w kręgu, nagrody i koncert Felicjana Andrzejczaka z zespołem.

Kalejdoskop Seniora odc. 24

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zdradzamy szczegóły nadchodzącej imprezy – Wrocławskich Dni Seniora, w ramach których dla mieszkańców przygotowano ponad 100 wydarzeń. O uroczystości inauguracji, konkursach i idei wydarzenia. W programie powiemy także o nowym programie miejskim, który ma edukować seniorów w sprawach związanych z telemedycyną.