Koalicja dla Wrocławia: porozumienie PO i Zielonych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławska Platforma Obywatelska podpisała porozumienie o współpracę z Partią Zieloni. Koalicja dla Wrocławia powstała na 5 miesięcy przed wyborami samorządowymi jako odpowiedź na obecną politykę miasta. Cel — wzmocnienie samorządu i rozwój Wrocławia na wielu płaszczyznach.

Po wygranych wyborach parlamentarnych w październiku tego roku Koalicja Obywatelska nie zwalnia tempa. Wspólnie z przedstawicielami Zielonych proponują nową jakość i wizję przyszłości Wrocławia.

Musimy sobie odpowiedzieć, jakie są szanse, jakie są zagrożenia, problemy, bolączki. Co tak naprawdę jest do zrobienia we Wrocławiu w najbliższych latach, mając na uwadze też wsparcie, które będzie, bez wątpienia, z Warszawy — mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP i przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

W listopadzie tego roku radni z Platformy Obywatelskiej wystąpili z Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka. Jednym z kandydatów na prezydenta miasta z Koalicji dla Wrocławia jest przedstawiciel Zielonych, Robert Suligowski.

Nie identyfikujemy się z polityką prezydenta Jacka Sutryka. Nie widzimy możliwości przyszłej współpracy z nim jako prezydentem, dlatego naszym warunkiem, jedną z podstawowych kwestii, będzie wspólne ustalenie osoby, kandydatki lub kandydata, która Wrocław poprowadzi ambitnie, z wizją odpowiadającą wyzwaniom — podkreśla kandydat Zielonych na prezydenta Wrocławia, Robert Suligowski.

Wspólne cele skłoniły polityków do podjęcia współpracy. Ochrona klimatu i środowiska, zrównoważony transport, zagospodarowanie przestrzenne — to tylko niektóre z postulatów Koalicji dla Wrocławia.

Łączy nas to, że chcemy, by Wrocław był miastem-ogrodem. By był miastem w harmonijnym ruchu, by był miastem równych szans, a przede wszystkim był miastem mieszkańców i mieszkanek. Tak, by głos osób z Wrocławia był słyszalny, miał znaczenie — zaznacza Małgorzata Tracz, posłanka na Sejm RP z Partii Zieloni.

Październikowe wybory pokazały politykom, czego oczekują wyborcy, i pozwoliły wypracować model działania w skali lokalnej.

Cała nasza kampania wyborcza do parlamentu oparta była o rozmowy z mieszkańcami. Jako wrocławska Platforma Obywatelska mamy ukonstytuowane zespoły programowe, i to też jest zalążek i początek do tego, aby zbudować bardzo dobry program dla wrocławian — tłumaczy posłanka na Sejm RP Koalicji Obywatelskiej, Anna Sobolak.

Każdy z nas, każda z nas w tych wyborach jest otwarta na to, żebyście państwo zgłaszali się do nas z propozycjami programowymi. Żebyście także wspierali nas w tym, jak ten program ma wyglądać, jak ma się kształtować, i jak ma rozwijać się Wrocław w najbliższych latach — zachęca Michał Jaros.

Pierwsze postulaty Koalicji dla Wrocławia to #Bilet365 oraz ochrona łąk.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy