Koło Gospodyń Miejskich na Szczepinie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Większość z nas wie, czym zajmuje się Koło Gospodyń Wiejskich, ale czym będą zajmować się gospodynie miejskie? Dokładnie tym samym. Na Szczepinie powstaje projekt skierowany do kobiet, które chcą nauczyć się robótek ręcznych.

Koło Gospodyń Miejskich to pomysł Joanny Stefanowskiej, który będzie realizowany w ramach Mikrograntów. Jak mówi inicjatorka, chodzi o przełamanie stereotypów, że współczesne kobiety nie są chętne do robótek ręcznych.

Trochę z sentymentu do tradycji takich babskich spotkań, które były codziennością szczególnie na wsiach. Tę tradycję kobiecych spotkań, podczas których będzie można się poznać i wymienić się doświadczeniami, chcę przenieść do miasta – mówi Joanna Stefanowska, pomysłodawczyni.

Joanna Stefanowska od lat interesuje się szyciem i rękodziełem. Teraz pasją chciałabym zarazić mieszkanki Szczepina. Koło Gospodyń Miejskich będzie jednocześnie powrotem do tradycyjnego rzemiosła, ale podczas warsztatów uczestniczki będą szukały nowoczesnych możliwości jego zastosowania.

Jest to projekt wielopokoleniowy. Będą mogły skorzystać z niego zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe oraz seniorzy. Celujemy w warsztaty w czerwcu, mam nadzieję, że tak się stanie – dodaje Joanna Stefanowska, pomysłodawczyni.

Pomysłem do realizacji tego projektu było zeszłoroczne szycie maseczek dla medyków, w które zaangażowanych było wielu mieszkańców. Nie wszyscy potrafili jednak szyć, więc pomagali w inny sposób. Teraz podczas warsztatów dzieci i dorośli będą mogli poznać podstawy krawiectwa.

Na początek igła, nitka, guziki, makrama i filcowanie na mokro. Dla dorosłych będą mogli poznać tajniki szydełkowania, makramy, filcowania na sucho i hartu krzyżykowego – wyjaśnia Joanna Stefanowska, pomysłodawczyni.

Jeszcze nie wiemy dokładnie, kiedy się spotkamy, ale to jest projekt na Szczepinie. Zapraszamy wszystkie mieszkanki i mieszkańców też. Będą zorganizowane warsztaty rękodzielnicze. Pomysłodawczyni chce się podzielić właśnie taką pasją. Będą warsztaty dla dzieci i dorosłych. Będziemy uczyć się szycia i haftowania. Zapraszamy serdecznie – dodaje Kajetan Buturlak ze Strefy Kultury Wrocław.

Wstępnie warsztaty zaplanowano na czerwiec, ale wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy