Loteria PIT w gminie Długołęka rozstrzygnięta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wpływy z podatków od osób fizycznych, tak zwany PIT, to znaczna część wpływów do budżetów jednostek samorządu terytorialnego, dlatego każda z nich zabiega o to, żeby mieszkańcy rozliczyli się właśnie tam, gdzie mieszkają. Gmina Długołęka zachęcała swoich mieszkańców między innymi organizując loterię z nagrodami. Teraz znamy już zwycięzców, którzy swoje nagrody odbiorą podczas dni gminy. Bo im więcej mieszkańców rozlicza się w miejscu zamieszkania, tym większymi środkami z podatków dysponuje gmina. To środki przeznaczone na bieżące funkcjonowanie i inwestycje.

– 40% tego rozliczenia zostaje tutaj na inwestycje, na wszystkie te rzeczy, którymi zajmuje się gmina – chodniki, oświetlenia, szkoły, przedszkola. Są wtedy większe możliwości do tego, żeby gmina się rozwijała. Ta loteria jest przede wszystkim po to, żeby zachęcić mieszkańców wszystkich, żeby rozliczali się, w gminie Długołęka. To jest ogromna część wpływów. Warto, by te pieniądze wpływały do budżetu gminy, by wspierały inwestycje, funkcjonowanie całego urzędu, a przede wszystkim poprawne życia wszystkim naszym mieszkańcom – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

W 2022 roku do budżetu gminy Długołęka z PITów i CITów wpłynęło 75 milionów, a w tym roku, ze względu na wprowadzone przez rząd przepisy polskiego ładu już tylko 63 miliony. To 12 milionów mniej. I dlatego gmina Długołęka prowadziła szeroką kampanię zachęcającą mieszkańców do rozliczania się w gminie Długołęka. 

– To efekt domina, rozliczasz u siebie, rozlicza się gmina. Z takim hasłem gmina Długołęka w tym roku rozpoczęła kampanię pod nazwą Rozlicz PIT w gminie Długołęka, która zachęcała mieszkańców do tego, aby w miejsce zamieszkania wpisywali gminę Długołęka podczas rozliczania PITu. I tak od początku lutego na wszystkich nośnikach na terenie gminy Długołęka wisiały wielkie bilbordy zachęcające mieszkańców do tego, aby właśnie rozliczali się i przede wszystkim też wzięli udział w loterii, którą dzisiaj podsumowaliśmy. Dodatkowo szeroko informowaliśmy w mediach społecznościowych zarówno na oficjalnym profilu Długołęka, jak i profilu pana wójta. Nasi sołtysi i radni również wspierali nas w tych działaniach. Wszyscy dyrektorzy szkół zachęcali rodziców poprzez dziennik elektroniczny Librus. Nasi sołtysi, którym bardzo serdecznie dziękujemy, wieszali plakaty na swoich tablicach, w mediach społecznościowych zachęcali i informowali mieszkańców. Oczywiście była kampania w telewizji Echo24 i radiach. Wszystko to z inicjatywy pana wójta, bo loteria została zorganizowana po raz pierwszy – mówi Edyta Ostrowska, kierownik wydziału współpracy i promocji Gminy Długołęka.

A losowanie nagród zostało przeprowadzone przez profesjonalną firmę, która zajmuje się loteriami. Do wygrania były tablety, telefony, laptop i nagroda główna: siedemdziesięciopięciocalowy telewizor.

Duże emocje. Mam nadzieję, że te emocje też będą duże przy przekazywaniu nagród dla naszych laureatów, którym serdecznie bardzo gratuluję. A tym, którzy wzięli udział, bardzo dziękuję za to, że chcieli cię rozliczyć w gminie to jest po pierwsze, a po drugie chcieli pobawić się, biorąc udział w loterii. Zachęcam was w przyszłym roku do takiej samej zabawy – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Zwycięzcy nagrody będą mogli odebrać podczas dni gminy Długołęka, które odbędą się 24-25 czerwca. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy