Loty z Wrocławia. Nowe połączenia w 2020 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowe tanie loty z Wrocławia! Wrocławianie i turyści z innych miast Polski mogą już rezerwować tegoroczne wakacje z wylotem ze stolicy Dolnego Śląska. Letni rozkład lotów czarterowych składa się z blisko 30 połączeń, w tym z kilku atrakcyjnych nowości.

Zapowiada się dość ciekawy sezon roku 2020. Mamy kilka nowości czarterowych, niskokosztowych. W sumie jest tego 10 nowych kierunków. Myślę, że każdy znajdzie ofertę dla siebie – wyjaśnia Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego we Wrocławiu.  

Dokąd chcą latać wrocławianie?

Podróżującym z Wrocławia dotychczas brakowało kierunków, w jakie mogli się wybrać z wrocławskiego lotniska. Niewystarczająca była liczba połączeń do kurortów wypoczynkowych, ale i miejsc, gdzie mieszkają nasi rodacy. 

Miałam problem, ponieważ musiałam latać do Nottingham, a mieszkam w Birmingham, także musiałam dojeżdżać i to było utrudnienie. Natomiast teraz mam loty prosto do Birmingham, więc jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. 

– Wydaje mi się, że nie jest wystarczająca liczba lotów, ponieważ jak chcemy lecieć do krajów basenu Morza Śródziemnego, to często korzystamy z alternatywnych lotnisk np. z Katowic, Warszawy. A z Wrocławia takich połączeń jest zdecydowanie za mało.

– Uważam, że jeszcze za mało jest połączeń np. na Wyspy Kanaryjskie. Chorwacja wiem, że została uruchomiona, a wcześniej tego połączenia nie było, także fajnie, że to się zmieniło.

Loty z Wrocławia w 2020 r. Oto nowe kierunki

W odpowiedzi na oczekiwania pasażerów chcących latać na południe Europy bezpośrednio ze stolicy Dolnego Śląska, wrocławskie lotnisko uruchomiło kilka nowych kierunków. Są to:

  • Gran Canaria,
  • Teneryfa,
  • Olbia i Kalabria we Włoszech,
  • Taba w Egipcie,
  • Zadar w Chorwacji.

Dodatkowo rozbudowana została siatka połączeń północnoeuropejskich.  

Z ciekawych kierunków, który myślę, że będzie cieszył się powodzeniem, jest Oslo nowego przewoźnika we Wrocławiu czyli linii Norwegian. To połączenie jest szczególnie ciekawe, ponieważ Norwegian nie jest linią ani niskokosztową ani tradycyjną – jest hybrydą. Pozwala ona na przesiadki na lotnisku w Oslo. To oznacza jeszcze lepsze możliwości skomunikowania się praktycznie z całą Skandynawią, ale też uprości rejsy międzykontynentalne do Stanów Zjednoczonych. Listę dopełnia Zaporoże czyli kolejny kierunek ukraiński. My jesteśmy lotniskiem, które ma największą liczbę połączeń na Ukrainę ze wszystkich lotnisk w Polsce – dodaje Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego we Wrocławiu.  

Nowy, rozbudowany rozkład lotów zacznie obowiązywać pod koniec marca 2020 roku. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy