Lwówek Śląski: nowy burmistrz z 70% poparciem społeczeństwa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
7 kwietnia w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. Podczas gdy niektóre społeczności mogą już odetchnąć z ulgą po wyborach pierwszej tury. Inne, takie jak Jelenia Góra, Złotoryja, Mirsk czy Świeradów-Zdrój, przygotowują się na kolejną fazę rywalizacji w drugiej turze. Wybory wywołały mieszane reakcje w różnych gminach. W Lwówku Śląskim Mariolę Szczęsną na fotelu burmistrza zastąpi Dawid Kobiałka, który zdobył ponad 70-procentowe poparcie wśród mieszkańców. 

– Ja jako przewodnicząca Rady Seniorów na pewno się będę przyglądać tym punktom, które dotyczyły działalności na rzecz seniorów. Na pewno postaramy się jako rada współpracować z nową władzą — mówi Teresa Iwankiewicz, przewodnicząca Rady Seniorów Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

– Ja będę wspierała. Tylko wiadomo, że to, co się obiecuje, to wszystkiego nie da się spełnić. Ale najbardziej bym chciała, żeby dużo dla młodych. Jakaś strefa może ekonomiczna, żeby młodzi zaczęli zostawać w Lwówku, bo Lwówek to jest dla mnie w tej chwili miasto starych — mówi Maria Ronkowska, mieszkanka Lwówka Śląskiego. 

– Oczekuję tylko jedno, żeby naprawić ten Lwówek. Szczęsna, jaka była taka była. Nie było źle, ale Bahama Wake nam zamknęła. Człowiek tam korzysta z tego Bahama, a mam nadzieję, że jakoś Dawid Kobiałka to naprawi i da radę to otworzyć — mówi Dagmara Mazurek, mieszkanka Lwówka Śląskiego. 

– Niektórzy wypowiadają się na przykład, że mieszkańcy niektórzy uwierzyli w marzenia. No i dobrze. Trzeba marzyć, bo wtedy świat jest kolorowy. Trzeba mieć zawsze nadzieję, że coś będzie lepszego. I też my jako seniorzy się przyłączamy do tych marzeń, bo marzyć trzeba — mówi Teresa Iwankiewicz, przewodnicząca Rady Seniorów Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

– Na temat przyszłości trudno mi powiedzieć. Burmistrz jest nowy, z bardzo dużą przewagą. Wydaje mi się, że powinien być dobry. Ojciec jego był dobrym radnym, on też był radnym. Chyba będzie dobrze — mówi Eugeniusz Braniewski, mieszkaniec Lwówka Śląskiego.

Trzecia Droga, z której startowała Mariola Szczęsna, będzie miała tylko jednego przedstawiciela w radzie miejskiej.

– Trzeba to powiedzieć otwarcie. Dawid Kobiałka wygrał manipulacją, dezinformacją. Manipulacja polegała głównie na niedomówieniach. Dawid Kobiałka oczywiście nie kłamał w tej kampanii, ale wiele rzeczy nie wyjaśniał do końca. Chociażby informacja, która się pojawiła w kampanii, że pozyskał półtora miliona złotych na oczyszczenie rzeki. Próbował pozyskać, ale tych pieniędzy nie ma. Dlatego ta kampania była bardzo nieuczciwa. Była brudna z obu stron — mówi Maciej Huzarewicz, mieszkaniec Lwówka Śląskiego, były kandydat do Rady Miasta.

– Uważam, że w którymś momencie musi być zmiana, bo jak stary burmistrz jedną, drugą, trzecią kadencję, to później, w następnych kadencjach już nie jest taki operatywny jak w pierwszej. A taki młody to pełen zapału powinien być. Ale zobaczymy, zobaczymy — mówi Maria Ronkowska, mieszkanka Lwówka Śląskiego. 

Nowy burmistrz i radni mają kluczową rolę w kontynuowaniu rozwoju miasta i reprezentowaniu interesów jego mieszkańców. To oni podejmą decyzję, która wpłynie na jakość życia społeczności lokalnej, infrastrukturę i różne obszary życia społecznego.

– Bardzo się cieszę, że tak duże zaufanie mieszkańców Lwówka Śląskiego i okolicznych wsi trafiło do naszego komitetu po stronie mieszkańców. Ja jestem tylko jego liderem, a tak naprawdę, ogromną pracę zrobiło nasze stowarzyszenie po stronie mieszkańców i nasi członkowie komitetu, którzy zdobyli aż 14 z 15 mandatów. Jest to dla nas wszystkich, ogromnym zaskoczeniem. Jest to ogromny kredyt zaufania i mam nadzieję, że Państwa nie zawiedziemy, zrobimy wszystko, żeby kontynuować tę pracę na rzecz mieszkańców, którą kontynuujemy już od w sumie 10 lat wszyscy razem, więc bardzo, bardzo dziękujemy — mówi Dawid Kobiałka, nowowybrany burmistrz Lwówka Śląskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy