Mapa zmian, czyli wyniki wyborów na prezydentów, burmistrzów i wójtów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzień wyborczy przyniósł nie tylko emocje i nadzieje, ale także pełne napięcia oczekiwanie na wyniki. Dziś przyjrzymy się, jak głosy mieszkańców różnych gmin wpłynęły na kształtowanie przyszłości ich społeczności.

W Jeleniej Górze do urn poszło 44,98% uprawnionych do głosowania. O fotel prezydenta walczy Jerzy Łużniak, który uzyskał 11 029 głosów i Hubert Papaj, na którego głosowało 5 414 osób. 

W gminie Mirsk Dotychczasowy burmistrz Andrzej Jasiński uzyskał 1433 głosy, natomiast Karol Wilk, nienależący do żadnej partii politycznej uzyskał 1472 głosy.

W Złotoryji o fotel burmistrza walczy Paweł Kulig, który uzyskał 1965 głosów i Paweł Maciejewski, na którego głosowało 1768 osób. 

W Świeradowie-Zdroju o fotel Burmistrza walczą dwie Panie, Edyta Wilczacka, która zdobyła 606 głosów i Irena Chmielowska, na którą zagłosowało 595 osób. 

W Piechowicach do drugiej tury wszedł Jacek Kubielski, który zdobył 881 Głosów i Radosław Burchacki, na którego zagłosowało 1 117 osób.

W gminie Mysłakowice w fotelu wójta ponownie zasiada Michał Orman, który zdobył 1899 głosów.

W Lwówku Śląskim Mariolę Szczęsną na fotelu burmistrza zastąpi Dawid Kobiałka, który uzyskał ponad 70% poparcie mieszkańców.

W Gryfowie Śląskim nowym burmistrzem został Daniel Koko, którego poparcie wyniosło 54,57%.

W Szklarskiej Porębie do drugiej tury wyborów przeszedł Janusz Lichocki 488 głosami i Paweł Popłoński, który zdobył 812 głosów.

W Karpaczu o fotel burmistrza zawalczy Tobiasz Frytz, który uzyskał 788 głosów oraz Radosław Jęcek, który uzyskał 861 głosów. 

W Kowarach burmistrzynią ponownie została Elżbieta Zakrzewska, której poparcie wyniosło prawie 80%.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy