„Miasto w masce”. Nowa wystawa w Centrum Historii Zajezdnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Centrum Historii Zajezdnia dostępna jest nowa wystawa online. „Miasto w masce” przedstawia codzienność wrocławian w trakcie pandemii. Autorem jest Marcin Bradke, dziennikarz specjalizujący się w dokumencie historycznym.

Kiedy rozpoczęła się pandemia, Marcin jako taka niepokorna dusza nie mógł wytrzymać w mieszkaniu, chwycił za aparat i wyruszył w miasto. Rzeczywiście plon tych jego wypraw jest niezmiernie interesujący – opowiada Juliusz Woźny, Centrum Historii Zajezdnia.

Wystawa „Miasto w masce” – to seria zdjęć, pokazujących Wrocław i jego mieszkańców na początku pandemii.

Te fotografie obrazują tamten trudny moment. Taka między innymi jest fotografia staruszka stojącego samotnie na ulicy, całkowicie zagubionego. Myślę, że to jest taka metafora całej reakcji społecznej na te wydarzenia, które wtedy miały miejsce – mówi Juliusz Woźny.

Wystawa jest dostępna na stronie www.zajezdnia.org. Ze względu na sytuacje epidemiczną muzeum jest tymczasowo zamknięte, ale w dzisiejszych czasach można je zwiedzić także wirtualnie.

Zachęcam przede wszystkim do obejrzenia naszej wystawy w formie 360 stopni, można ją zwiedzić z przewodnikiem, na tej wystawie można się zatrzymać, można się rozejrzeć – dodaje Juliusz Woźny, Centrum Historii Zajezdnia.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie Centrum Historii Zajezdnia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy