Mieszkańcy zdecydowali. Straż Miejska w Polkowicach wyróżniona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Straż Miejska w Polkowicach działa już ponad 31 lat. Zaczynało się od służby kilku strażników. Dziś jest ich blisko 50, bo to zarówno panowie, jak i panie. Co więcej, mają na swoim koncie także wyróżnienia.

-Radio Wrocław zaprosiło nas do plebiscytu Top 5 straży miejskich na Dolnym Śląsku. Oprócz nas wyróżniono także Wrocław, Złotoryję, Świdnicę i Gryfów Śląski. Mieszkańcy mogli głosować do 5 listopada. Gdy głosowanie się zakończyło, okazało się, że liczbą 4 tysięcy głosów zwyciężyliśmy – mówi Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Bardzo się cieszymy, że nasi strażnicy otrzymali to wyróżnienie, że ich ciężka praca została doceniona i oczywiście, że tylu mieszkańców zagłosowało – dodaje Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach.

– Byłem bardzo dumny z tego pierwszego miejsca, że też mieszkańcy docenili naszą pracę. Na co dzień staramy się być dla nich, blisko nich. Tak, żeby czuli się bezpiecznie – dodaje Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Straż miejska powstała na mocy uchwały Rady Miejskiej w 1991 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło, ale wśród strażników są także ci, którzy służbę zaczęli właśnie wtedy.

– W straży miejskiej w Polkowicach pracuję od 1992 roku. W tym roku obchodziłem swój jubileusz. Wspominam te lata bardzo ciepło. Przez pierwsze osiem lat pracowałem jako zwykły strażnik na mieście. Potem zostałem zastępcą komendanta. Są wzloty i upadki, ale bardzo pozytywnie to odbieram. Moje motto życiowe brzmi „Jak mogę, to pomogę” – tutaj chciałem pomagać ludziom i udało się – dodaje  Maciej Śmigiel, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Polkowicach.

– Straż miejska w Polkowicach jest potrzebna i spełnia swoje zadania. To nie chodzi o karanie, ale po prostu o pilnowanie porządku i pomoc tym, którzy tego potrzebują  – dodaje Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach. 

– Mamy służbę dyżurną, mamy patrole interwencyjne, piesze. W zależności od potrzeb, takie zespoły uruchamiamy – dodaje Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

– Jesteśmy chyba jedyną strażą miejską na Dolnym Śląsku, która każdego dnia przez cały rok szkolny pilnuje przejść dla pieszych przy szkołach i przedszkolach. Rodzice mogą być bezpieczni o swoje pociechy – podsumowuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy