Młodość i radość na lokalnym festynie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dużo radości, zabawa dla dzieci i dorosłych, a do tego spotkanie z inspirującymi kobietami. Właśnie tak niedzielę spędzali mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” na festynie „Na cześć młodości - wszyscy razem”.

Stowarzyszenie wspierające Dom Kultury „Bakara” wystąpiło o środki, Mikrogranty do gminy Wrocław. Zorganizowaliśmy to wydarzenie dzięki Fundacji Umbrella i dzięki temu, że obostrzenia zniknęły – mówi Eleonora Maras, dyrektorka CKiE „Bakara”.

Z okazji Roku Kobiet w Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” podczas wydarzenia przedstawiono kobiety, które działają na rzecz lokalnej społeczności.  

Pomysł wziął się od pani dyrektor – Eleonory Maras. Ja oczywiście przyklasnęłam, ponieważ nasza szkoła jest szkołą osiedlową i chętnie odpowiada na potrzeby środowiska. Wszyscy byliśmy już bardzo spragnieni kontaktu ze sobą, występów, bycia razem na świeżym powietrzu i myślę, że to jest ten pierwszy moment, który daje wszystkim nadzieję, że coraz więcej będzie można takich imprez organizować i będzie coraz bardziej normalnie – mówi Dorota Wójcik-Hetman, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 109.

Wszystkiemu towarzyszyły uśmiechy dzieci i dorosłych, którzy za pomocą strojów, wcielali się w różne postaci.  


Przebrałam się za Audrey Hepburn.

Przebrałem się za Marylę Rodowicz.

Ja się przebrałam za Igę Świątek.

Przebrałam się za aktywistkę, która walczy o prawa kobiet, bo uważam, że to ważne.


W ramach festynu zorganizowano także konkurs plastyczny o nietypowej tematyce.
 

Konkurs plastyczny pt. „Kobiety, które mają na nas wpływ”. Pogoda i frekwencja nam dopisują, więc bardzo dużo ludzi bierze w tym udział. Dzieci chętnie rysują kobiety, które ich inspirują – mówi Aneta Niedośpiał, nauczycielka.

Imprezę umilił program artystyczny przygotowany przez Szkoły Podstawowe nr 109, 28, 82 i Centrum Kultury i Edukacji „Bakara”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Mikrograntów i objęte honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy