Natalia Kaczmarek i Marek Rożaj wybrani w plebiscycie AWF Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po raz 30. w ramach plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu i I Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław doceniono wyróżniających się zawodników i trenerów.

W plebiscycie na najlepszego sportowca i trenera zwyciężyli Natalia Kaczmarek i jej trener – Marek Rożej. To kolejne takie wyróżnienie, które trafiło w ręce tego duetu. 

To bardzo miłe dla nas. Też po to to robimy, a przede wszystkim cieszymy się, że nasza praca i wyniki są zauważalne przez innych i doceniane – mówi Marek Rożej, trener reprezentacji Polski w lekkoatletyce i trener Natalii Kaczmarek. 

Natalia Kaczmarek w poprzednim roku jako druga Polka – po Irenie Szewińskiej – dwukrotnie złamała granicę 50 sekund na 400 metrów. 

Doceniamy tych, dzięki którym możemy przeżywać tę radość, gdzie nas reprezentują na arenach Polski, Europy i świata. Natalia Kaczmarek, Oliwia Jabłońska, wielu wielu sportowców z pierwszych stron gazet to są nasi studenci, a ja się ogromnie cieszę, że mam przyjemność kierować uczelnią i stwarzać im warunki, żeby mogli połączyć trenowanie ze studiowaniem – podkreśla prof. Andrzej Rokita, rektor AWF im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. 

Niezwykle ważny jest szacunek do sukcesów studentów i sportowców. Cieszę się, że uczelnia w sposób szczególny wyróżnia zarówno najlepszych sportowców, swoich studentów, jak i trenerów. Myślę, że to należy powielać – dodaje Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Na Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu kształcą się mistrzowie Polski, Europy i świata, a także olimpijczycy. Jak podkreśla rektor prof. Andrzej Rokita, uczelnia stara się zapewnić im warunki do studiowania i rozwoju sportowego.

Pamiętajmy, że sport jest określonym czasem w życiu młodego człowieka. My chcemy takie warunki stworzyć, żeby po tym uprawianiu sportu na najwyższym poziomie, spokojnie znaleźli się na rynku pracy – zaznacza prof. Andrzej Rokita, rektor AWF im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. 

Na przykładzie Natalii przede wszystkim widać to doskonale, że uczelnia pozwala dwutorowo rozwijać karierę zawodnika. Zarówno kształcąc się na tej sportowej uczelni i godzić to z wyczynowym uprawianiem sportu. Powiem tylko, że Natalia średnio 250-280 dni w roku przebywa poza Wrocławiem na zgrupowaniach i na zawodach sportowych. Bez pomocy uczelni, bez przychylności władz i prowadzących, nie byłoby to możliwe – podsumowuje Marek Rożej, trener reprezentacji Polski w lekkoatletyce i trener Natalii Kaczmarek.