Neonet S.A. w procesie restrukturyzacji. Co to oznacza dla klientów?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma w całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Neonet S.A, 27 listopada w poniedziałek, złożył do Sądu Rejonowego we Wrocławiu wniosek o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego, sanacyjnego. Następnego dnia 28 listopada, z ostrożności procesowej, został złożony również wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Natomiast on został złożony na wszelki wypadek, gdyby postępowanie sanacyjnego, restrukturyzacyjnego nie udało się przeprowadzić, gdyby nie udało się Neonetowi dogadać z kontrahentami – mówi Anna Walicka, dyrektorka pionu marketingu NEONET S.A.

Jak tłumaczy Anna Walicka z Neonet S.A. z niewiadomych przyczyn wniosek, który został złożony przez firmę o wszczęcie postępowania upadłościowego został opublikowany na stronie Krajowego Rejestru Zadłużonych wcześniej niż złożony przez firmę wniosek o restrukturyzacje. Nastąpiło to 30 listopada.

 –I wówczas zaczęły się pojawiać pierwsze artykuły o tym, że Neonet S.A. złożył ten wniosek o upadłość do sądu. Następnego dnia rano, 1 grudnia, Neonet na swoim biurze prasowym zamieścił oświadczenie, w którym wyjaśnia całą sytuację, informuje o tym, że zostały złożone dwa wnioski, że ten drugi wniosek został złożony z ostrożności procesowej – wyjaśnia Anna Walicka.

1 grudnia sąd ogłosił, że przyjął od firmy Neonet S.A. wniosek o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego informując jednocześnie, że postanowił wszcząć postępowanie sanacyjne. Od tam tego momentu firma jest w procesie restrukturyzacji.

Z perspektywy naszych klientów tak naprawdę nie zmienia się absolutnie nic. Wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego, sanacyjnego jest procesem wewnątrz spółki. Spółka będzie przychodziła reorganizację, natomiast dla klientów nie zmienia się nic. Nasze sklepy stacjonarne działają normalnie, są otwarte. Nasz sklep internetowy również funkcjonuje normalnie. My jesteśmy i zarząd wszyscy zdeterminowani, żeby tą restrukturyzację przeprowadzić jak najszybciej, jak najskuteczniej, żeby i nasi klienci byli zadowoleni, żeby spółka mogła działać i rozwijać się w kolejnych kwartałach 2024 roku – mówi Anna Walicka, dyrektorka pionu marketingu NEONET S.A.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy