Niegaleria. Nowe miejsce dla sztuki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Niegaleria” to nowe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Znajdą w niej miejsce zarówno prace profesjonalistów, jak i amatorów.

Ta nowa przestrzeń dla sztuki powstała w grudniu 2020 roku, jednak pierwsza wystawa zrealizowana w tym miejscu przypada na marzec 2021 roku. 

To jest nowe miejsce na mapie Wrocławia, nowe miejsce dla sztuki. Ma się zajmować sztukami użytkowymi, obiektami użytkowymi. Jest to miejsce, które ma służyć projektantom i wytwórcom do prezentacji ich prac – mówi Piotr Butkiewicz, artysta. 

„Niegaleria” to miejsce na sztukę, ale także dialog i wątpliwości. Artyści są otwarci na dyskusję, chociażby na temat szczęścia, bo to ono stało się tematem pierwszej wystawy. 

Prezentujemy modele szczęścia i przykłady szczęścia, które naszym zdaniem są najważniejsze. Można oczywiście przyjść i się spierać, albo powiedzieć, że to o co innego chodzi – mówi Piotr Butkiewicz.  

– Prezentujemy tu różne modele szczęścia, jakie opracowaliśmy. Taką naszą wizję szczęścia, Są to obiekty malarskie i również rzeźby – mówi Celina Niedzielska, artystka.  

Szczęście – mimo że myśl o nim towarzyszy na co dzień – jest trudne do wytłumaczenia i zwizualizowania. Co w tym przypadku może inspirować?

– Myślę, że chyba ta trudność jest inspirująca i powszechne mniemanie, że szczęścia się osiągnąć nie da, a może trzeba się skupić na momentach i wtedy to szczęście się urodzi. Myślę, że to inspirujące – mówi Celina Niedzielska.  

Nazwa „Niegaleria” ma podkreślić specyfikę miejsca, w którym prezentowane będą prace dolnośląskich artystów i wyrobników. W przeciwieństwie do galerii nie będzie to jedynie sztuka wysoka. 

– To jest pierwszy budynek, który dochodzi do ulicy, dość charakterystyczny. Budynek jest przed remontem, więc nie jest zbyt okazały na zewnątrz, ale po wejściu może pozytywnie zaskoczyć – mówi Piotr Butkiewicz. 

Wystawa „Modele szczęścia” jest dostępna dla zainteresowanych od 5 marca i będzie można ją zobaczyć przez tydzień.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy