Nowy rektor Akademii Wychowania Fizycznego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zaangażowani i pełni pasji - tacy powinni być studenci Akademii Wychowania Fizycznego według nowowybranego rektora. A jaki powinien być on według nich?

 Rektorem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu będzie dr hab. Andrzej Rokita. Pracę z AWF-em rozpoczął pod koniec lat 90. Był między innymi prorektorem do spraw studenckich i sportu akademickiego. Obecnie rozpocznie drugą kadencję jako rektor.

Uczelnia to jest firma, to silnie działające przedsiębiorstwo. Ciesze się, że społeczność uczelniana mi zaufała, że ta wizja, którą przedstawiłem się przyjęła. Dziś uczelnia jest stabilna finansowo i organizacyjnie – mówi dr hab. Andrzej Rokita, rektor Akademii wychowania Fizycznego.

Czego od rektora oczekują sami studenci?

Przede wszystkim płynności w podejmowaniu nowych decyzji, które często bywają niełatwe, a także zwykłej pomocy z jego strony- dodaje Katarzyna Mroczowska z Samorządu Studentów AWF-u.

– Ostatnie cztery lata były bardzo owoce. Zmieniliśmy wiele rzeczy na uczelni. Wprowadziliśmy ustawę o szkolnictwie wyższym, którą cały czas dopracowujemy. Stworzyliśmy kilka fajnych wydarzeń i dołożyliśmy kilka udogodnień dla studentów – podsumowuje Szymon Morga, przewodniczący Samorządu Studentów AWF-u.

Na ostatnim roku studiów, przyszedł do obecnego rektora zapytać się czy jest w stanie mi pomóc ze znalezieniem pracy na uczelni. Wtedy on zaproponował mi współpracę. Bardzo się zdziwiłem, nie wierząc, że to możliwe. Od tamtej pory pracuje w Katedrze Zespołowych Gier Sportowych już 18 lat – przyznaje Ireneusz Cichy, rzecznik prasowy AWF-u.

Wśród wielu planów rektora na kolejne lata jest przede wszystkim budowa Centralnego Laboratorium Naukowo- Badawczego, które ma pomóc w zbadaniu kondycji fizycznej, a także w procesie budowania odpowiedniej formy. Ale to nie wszystko.

Przed nami na pewno dwie inwestycje. Budowa stadionu lekkoatletycznego, a także Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego. Unowocześnienie dydaktyki, którą chciałbym porównać z uczelniami na całym świecie. Wierzę, że program naszej placówki jest zbliżony do zachodnich standardów. To bedą nasze priorytety na kolejne lata– kończy rektor.

Druga kadencja rektora Potrwa do 2024 roku.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy