Nowy rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu wybrany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po II turze wyborów wyłoniony został rektor-elekt Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. W latach 2024-2028 tę rolę pełnił będzie prof. Tadeusz Stefaniak, który uzyskał 58 głosów.

Dr hab. Tadeusz Stefaniak, prof. AWF-u od 2012 roku pełni funkcję dziekana Wydziału Nauk o Sporcie. Wcześniej był dyrektorem Instytutu Sportu. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2009 roku. Od września bieżącego roku będzie rektorem wrocławskiego AWF-u. 

  • Dużo emocji, dużo bardzo ciekawych programów, dużo wskazań w odniesieniu do przyszłości. Tak naprawdę ta przyszłość uczelni jest najistotniejsza. Dziś los, a w zasadzie osoby które ten los reprezentują, społeczność naszej uczelni, wskazała moją osobę na rektora. Zadaniem tego rektoratu, rektora elekta, jest przede wszystkim jest tworzenie wspólnoty opartej na współpracy, na porozumieniu ze wszystkimi środowiskami tworzącymi tę społeczność i na tym by w tych trudnych czasach, bo te czasy są trudne w wymiarze zewnętrznym, ale też wewnętrznym, związanym z finansami i nie tylko, być jak najlepiej najlżej odbierany przez wszystkich pracowników tej uczelni- mówi dr hab. Tadeusz Stefaniak, prof. AWF, rektor elekt Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. 

  • Nowy rektor to jest człowiek doświadczony. Jestem absolutnie spokojny o przyszłość uczelni, bo to człowiek z dużym doświadczeniem, także będzie na pewno dobierał sobie ludzi, z którymi będzie współpracował przez te 4 lata i uczelnia na pewno się będzie dalej rozwijać, tego jestem absolutnie pewien– podkreśla prof. dr hab. Andrzej Rokita, rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

  • Przede wszystkim oczekujemy zmiany i rozwoju tego, co już do tej pory władze rektorskie wypracowały, ale mamy też nadzieję na nowe otwarcie tutaj, na zaciśnienie tej współpracy ze studentami, że studenci naprawdę będą mogli też decydować też o ważnych sprawach, co też już się dzieje, ale liczymy cały czas na zaciśnienie tej współpracy, żeby była ona jak najlepsza i żeby studenci też mieli głos. Szczególnie tutaj pokazaliśmy też w wyborach, że te 20 procent, które daje nam ustawa, to jak najbardziej wykorzystujemy i studenci też traktują sprawę jak najbardziej poważnie – zaznacza Michał Chorodeński, przewodniczący samorządu studenckiego AWF we Wrocławiu.

Nowy rektor został wybrany w II turze. Po raz pierwszy w historii uczelni było pięciu kandydatów na to stanowisko. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy