Performance „I see you” w „Tajemniczych ogrodach” Lumina Park Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powietrze, woda, ogień i ziemia to są cztery podstawowe oraz najważniejsze żywioły. Wrocławska tancerka Ewa Wróblewska wpadła na pomysł, aby poprzez taniec, wyrazić emocje związane z tymi żywiołami. Tak narodził się performance „I see you”.

Gdzieś wierzę, że każdy z nas posługuje się tymi żywiołami, czy w sposobie ekspresji czy czerpie gdzieś z tego taką motywację w działaniu, właśnie z żywiołów, z natury – mówi Ewa Wróblewska, tancerka, pomysłodawczyni performance’u „I see you”.

Premiera performance’u „I see you” odbyła się 6 stycznia w „Lumina Park Wrocław”. Kolejne pokazy odbędą się już w najbliższy piątek 13 stycznia, jak również w sobotę 14 stycznia i w niedzielę 15 stycznia. 

Jest to 5-minutowy performance. Gramy go w cyklu co pół godziny, cztery razy dziennie o 17.30, 18.00, 18.30 i o 19.00 – mówi Ewa Wróblewska.

Widowisko można będzie zobaczyć w ramach zwiedzania parku iluminacji „Lumina Park Wrocław” w Zamku Topacz, w przestrzeni wokół instalacji zwanej „Drzewo życia”. Artystki będą występować w specjalnych kostiumach, które świecą się w ciemności.

Gramy na żywo w godzinach wieczornych, bo koncept i efekt opiera się na świetle i ta instalacja wieczorem naprawdę jest imponująca. Jest to taki świat troszkę Avatara, troszkę magiczny – mówi Ewa Wróblewska, tancerka, pomysłodawczyni performance’u „I see you”.

Jak mówi Ewa Wróblewska, poprzez tę formę sztuki, jaką jest performance chce też pomóc widzom zapoznać się z tańcem współczesnym.

To jest dziś dla mnie ważne osobiście, żeby w Polsce i we Wrocławiu, bo jestem z Wrocławia, poszerzać taką świadomość, co to jest taniec współczesny i co to jest performance. Uważam, że jesteśmy gotowi, żeby poznać tę formę sztuki – mówi Ewa Wróblewska.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy