Piękna, zdrowa i szczęśliwa: Dzień Kobiet na AWF Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Piękna, zdrowa i szczęśliwa - pod tym hasłem zorganizowano wykłady i konsultacje w ramach Dnia Kobiet na wrocławskiej AWF im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. My zapytaliśmy uczestniczki, jaka jest ich recepta na bycie piękną, zdrową i szczęśliwą kobietą.
 • Wyspać się przede wszystkim, zdrowa dieta, ogólnie być szczęśliwym, bo wtedy na skórze wszystko się widać. Trzeba być pięknym nie tylko na zewnątrz, ale i w środku – mówią Ada i Hania, studentki kosmetologii na AWF we Wrocławiu.

 • Przede wszystkim ruszać się. Ja się ruszam, dużo, jeżdżę na rowerze, chodzę na basen tu na AWF. Uważam też, że zadowolenie z życia osobistego, z dzieci, z wnuków no i żeby się czuć dobrze – mówi Danuta Grochowska, Uniwersytet Trzeciego Wieku AWF we Wrocławiu.

 • Dbanie o skórę, swoje ciało, aktywność fizyczna i czerpanie wszystkiego co najlepsze z życia – mówi Kinga, studentka kosmetologii na AWF we Wrocławiu.

 • Na pewno bycie pogodnym, uśmiechniętym i wesołym i ta pogoda ducha promienieje wtedy na twarzy. Odżywiać się dobrze, ruszać i być zadowolonym – to najważniejsze – mówi Marlena Wójcik, Centrum Informacyjne AWF we Wrocławiu.

 • Chcemy dziś sprzedać receptę jak być piękną, zdrową i szczęśliwą. Jak dbać o skórę w zależności od wieku, jak chronić się przed słońcem, bo to nasz wspaniały sprzymierzeniec, ale trzeba też zadbać odpowiednio o skórę. rownież porady dotyczące wizażu, ale chcemy również pokazać co to znaczy dobry kosmetyk pod względem ekologicznym, bo taką akcję wspólnie z biurem Erasmus prowadzimy, żeby to wszystko było związane z zielonym Wrocławiem, z ekologią – mówi Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektorka ds. sportu akademickiego AWF we Wrocławiu.

 • Chcemy, aby zwrócono uwagę, żeby kosmetyki były bardziej naturalne, mniej chemiczne, żebyśmy nie wykorzystywali naszych zwierząt, nie niszczyli natury i tego co nas otacza – mówi Monika Ilecka-Folcik, Erasmus AWF Wrocław.

 • Czego byś życzyła kobietom w dniu ich święta? Żeby były zawsze uśmiechnięte, żeby spełniały swoje marzenia, spełniały się w swojej roli jako mama, kobieta, córka jeszcze, babcia – mówi Kinga, studentka kosmetologii na AWF we Wrocławiu.

 • Znalezienie zawsze w każdej sytuacji tej pozytywnej strony, żeby i z tych trudniejszych chwil wyciągać coś dla siebie. Bo nawet od najgorszego wroga zawsze można się czegoś nauczyć – mówi Marlena Wójcik, Centrum Informacyjne AWF we Wrocławiu.

 • – Żeby zadbały o siebie i żeby na starość nie być obciążeniem dla dzieci. Żeby się ruszać, zdrowym być jak najdłużej – mówi Danuta Grochowska, Uniwersytet Trzeciego Wieku AWF we Wrocławiu.

Na wrocławskim AWF ogromnym zainteresowaniem cieszy się kosmetologia. To drugi najbardziej oblegany kierunek studiów. Podczas ostatniej rekrutacji o miejsce ubiegało się 7 osób.

 • Mamy różne ćwiczenia z kosmetologii, robimy zabiegi, mamy też wykłady. Mamy też laboratoria, chemia kosmetyczna, robimy kosmetyki, maści, kremy, fajnie – mówią Ada i Hania, studentki kosmetologii na AWF we Wrocławiu.

 • Ogólnie polecam, są przedmioty mniej interesujące, bardziej ważne, ale ogólnie polecam. Jakby ktoś się zastanawiał – niech idzie – mówi Kinga, studentka kosmetologii na AWF we Wrocławiu.
 • Staramy się przekazać informacje dotyczące zdrowego stylu życia, dotyczące ruchu, bo nie będzie skutecznych efektów pielęgnacyjnych czy odchudzania jeśli to nie będzie połączone z odpowiednią dietą i ruchem – mówi Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektorka ds. sportu akademickiego AWF we Wrocławiu.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy