Aktualności

Zamknij

Tajwan zainwestuje pod Wrocławiem

Mateusz Leszczyna Mateusz Leszczyna 17:12, 22.06.2026
Skomentuj Tajwan zainwestuje pod Wrocławiem ŹRÓDŁO: FB MICHAŁ JAROS WICEMINISTER ROZWOJU I TECHNOLOGII

Gigantyczna inwestycja na Dolnym Śląsku staje się faktem. Zamiast fabryki Intela, w Miękini pod Wrocławiem powstanie potężny Tajwański Park Technologiczny. Ostateczna decyzja o zlokalizowaniu tego projektu w Polsce zapadła podczas Warszawskich Targów Taiwan Expo. Za realizację tego historycznego przedsięwzięcia odpowiada organizacja TEEMA, zrzeszająca około trzech tysięcy tajwańskich producentów elektroniki, w tym globalnych gigantów takich jak Foxconn. Inwestycja ma pełne wsparcie administracji Tajwanu. W Miękini powstanie pierwsze w Polsce i Europie technologiczne miasto azjatyckich producentów. Dla regionu oznacza to wielomiliardowe nakłady finansowe oraz tysiące nowoczesnych miejsc pracy. Ten wielki sukces to efekt intensywnych negocjacji i misji gospodarczych, które trwały od końca dwa tysiące dwudziestego czwartego roku. Azjatyckich inwestorów do Dolnego Śląska przekonała nie tylko stabilność naszej gospodarki i dostęp do unijnego rynku, ale przede wszystkim najwyższe kompetencje polskich inżynierów i specjalistów. Dzięki tej decyzji Polska i sam Wrocław stają się jednym z najważniejszych europejskich centrów nowych technologii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu echo24.tv. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%