Instytut Badawczy Leśnictwa wydał dziś (28 czerwca) ostrzeżenie o dużym zagrożeniu pożarami w lasach. Najlepiej nie szukajmy w nich ochłody.
Alerty RCB zostały dziś rozesłane do mieszkańców Dolnego Śląska. Wysoka temperatura i susza powodują duże zagrożenie pożarami w lasach. Jeśli widzimy dym w lesie, nie czekajmy. Dzwońmy pod numer 112 i zgłaszajmy zagrożenie. Nie palmy papierosów, nie używajmy ognia i nie zostawiajmy w lesie śmieci. Możemy sami stać się przyczyną pożaru.
Poza pożarami, RCB przypomina o upałach i możliwych, intensywnych opadach, które mogą wystąpić dziś przede wszystkim w powiatach: bolesławieckim, zgorzeleckim, polkowickim i głogowskim. Reszta województwa zagrożona jest burzami - ostrzeżenia obowiązują od poniedziałku 29 czerwca. Podczas burz unikajmy otwartych przestrzeni czy pozostawania pod drzewami.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu echo24.tv. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz