Plenerowe przedstawienia spektaklu „Mikrokosmos” wrocławskiego Teatru Pantomimy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W najbliższym czasie wrocławski Teatr Pantomimy zagra przedstawienie "Mikrokosmos" w reżyserii Konrada Dworakowskiego w pięciu różnych miejscowościach na Dolnym Śląsku. To kultowe przedstawienie powstało w 2011 roku i do dziś jest aktualne. Tego typu przedstawienia zostaną zagrane w plenerze. Pierwsze z nich odbędzie się już 20 sierpnia w Sobótce.

Projekt objazdowych spektakli ma za zadanie zwiększyć dostępność do wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców mniejszych miejscowości Dolnego Śląska, gdzie nie ma teatrów instytucjonalnych.

«Mikrokosmos» powstał na bazie «Calineczki» Andersena, czyli znanej wszystkim baśni o małej dziewczynce, która podróżuje przez świat. W naszej interpretacji, w reżyserii Konrada Dworakowskiego, to przedstawienie jest historią o bardzo niepokornej dziewczynie, która ląduje w mikroświecie pełnym owadów, mrówek, żuków, żab, motyli czy much i w kontakcie z tymi zwierzętami walczy o swoją wolność i niezależność – mówi Agnieszka Charkot, dyrektorka wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

Poza Sobótką spektakl zostanie zagrany również w Karpaczu, Głogowie, Kłodzku i Miliczu.

Ta dolnośląska ofensywa kulturalna nabiera kolejnego etapu. Do muzyki, do opery, dołącza pantomima. Z czego bardzo się cieszę. Bo ten spektakl, który pojeździ po Dolnym Śląsku, jest spektaklem familijnym, dla całych rodzin. To też jest takie odczarowanie pantomimy, pokazanie, że pantomima to nie zawsze rzecz, w której się nie gra strojem, że jest to bardzo aktywna i interaktywna forma sztuki – mówi Krzysztof Maj, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Spektakle będą grane w parkach, a wstęp na nie jest darmowy.

Wierzę w to, że to już na trwałe wpisze się w aktywność Teatru Pantomimy. Bardzo dziękuję Pani Dyrektor i całemu zespołowi za to, że przełączyli się do tego apelu, aby ta ofensywa kulturalna nastąpiła – mówi Krzysztof Maj.