„Powiat Wrocławski na rowerze” – nowy program w Echo24

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powiat Wrocławski to 9 gmin położonych na wschód i na południe od Wrocławia. Są bardzo różnorodne pod względem krajobrazowym. Z jednej strony mamy góry i pogórza, mamy też tereny nizinne, dorzecza rzek, stawy, jeziora i lasy. Ale powiat wrocławski to przepiękne zabytki. To kościoły gotyckie i barokowe, zamki i pałace. To wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Możemy zaplanować krótki wypad na jedno popołudnie albo na cały weekend - z rodziną i przyjaciółmi. To wszystko lepiej obejrzeć z pozycji roweru, dlatego namawiamy państwa, by przesiąść się z samochodu na rower. Dlatego też proponujemy państwu nowy cykl programu - "Powiat Wrocławski na rowerze".

Coraz więcej tych ścieżek jest na terenie powiatu wrocławskiego. Moim marzeniem jest, żeby cały powiat można spokojnie objechać rowerem po trasie rowerowej – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Swoje podróże – te krótsze i te całodniowe – warto zaplanować. Sprawdzić stopień trudności, atrakcje, które można po drodze zobaczyć. Temu służy przewodnik – „Powiat Wrocławski na dwóch kółkach”.

W przewodniku są trasy z terenu powiatu i te wszystkie ciekawe miejsca, które proponujemy tym wszystkim, którzy zamienią samochód, landrover na rower. W związku z tym zapraszamy – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Opuszczamy wieś i jedziemy do Małkowic. To prawdziwa perełka, której nie można pominąć. Gotycki kościół Trójcy Świętej z XV wieku. Dzięki Fundacji rodziny von Oberg nadano świątyni bogaty, barokowy wystrój. Na murze umieszczono bogate, barokowe epitafium. Udało nam się zajrzeć do środka i państwa też do tego namawiamy. Pokazujemy państwu ciekawe miasteczka, zaglądamy do miejsc, które są pomijane, zapomniane, nieznane, a warto je odwiedzić. Liczba atrakcji może zaskoczyć.

Mnie nie zaskakuje, natomiast może zaskoczyć ludzi, którzy nie są stąd, z Wrocławia, powiatu wrocławskiego i znają te kilka podstawowych i bardzo ciekawych, wybitnych obiektów turystycznych, natomiast nie mają świadomości, że czasami w małych wsiach można spotkać sporo ciekawostek – mówi Dariusz Wojciechowski, współautor przewodnika ” Powiat Wrocławski na dwóch kółkach”.

Te ciekawostki pokazujemy z lotu ptaka, z roweru, jadąc z miejsca na miejsce. I spotykamy ciekawych ludzi.

Wystarczy tylko zacząć to robić, bo jak ktoś poczuje te endorfiny, ta radość tej wolności jeżdżenia po takich terenach, tego śpiewu ptaszków, tego zapachu rzepaku, tej feerii kolorów żółto – zielonych obecnie – to od tego się bardzo łatwo uzależnić – mówi rowerzysta.

Ja jeżdżę po terenie Powiatu Wrocławskiego, w okolicach Sobótki, ale zapuszczam się też w Góry Sowie – mówi Bartosz Huzarski, radny Powiatu Wrocławskiego.

– Bardzo lubię jeździć na rowerze, wolę to niż siedzieć w samochodzie. Mam inną perspektywę obejrzenia przyrody, zaobserwowania czegokolwiek, jest super. Słychać ptaszki, można zwiedzić ciekawe miejsca – mówi Miłosz Szczurowski, radny Powiatu Wrocławskiego.

To wszystko w naszym nowym programie „Powiat Wrocławski na rowerze”.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy