Powstanie Centum Obsługi Mieszkańca w galerii handlowej Magnolia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dobra wiadomość dla mieszkańców Wrocławia, szczególnie zachodniej części. W galerii handlowej Magnolia najprawdopodobniej do wakacji otwarte zostanie Centrum Obsługi Mieszkańca, w którym można będzie załatwić wszystkie te sprawy, co w pozostałych punktach.

Faktycznie, do tej pory mieliśmy Centra Obsługi Mieszkańca w ścisłym centrum Wrocławia, czyli m.in. przy ulicy Gabrieli Zapolskiej i na placu Nowy Targ. Tutaj można było i można oczywiście dalej załatwiać sprawy związane z dowodami osobistymi lub meldunkiem. Staramy się wychodzić poza to ścisłe centrum miasta. Mamy COM przy alei Kromera, to północ Wrocławia – mówi Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W najbliższych miesiącach taki punkt zostanie otwarty na zachodzie Wrocławia. Centrum Obsługi Mieszkańca w galerii handlowej to same korzyści dla mieszkańców, którzy nie muszą jechać do centrum miasta, a swoje sprawy mogą załatwić na przykład przy okazji zakupów.

Tutaj są duże osiedla, duży rejon Wrocławia, gdzie mieszka blisko 100 tysięcy osób. To odciąży centrum miasta i korki, a do tego oszczędność na parkowaniu – zaznacza Dariusz Piwoński, radny Rady Miejskiej Wrocławia, PiS.

To będzie bardzo dobrze dostępne centrum, ponieważ będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze przy schodach ruchomych. Dla osób z niepełnosprawnościami są przygotowane windy – dodaje Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Urząd Miasta od miesięcy prowadził prace związane z otwarciem punktu. W lipcu poprzedniego roku radny Dariusz Piwoński interpelował do prezydenta, aby takie punkty powstały w każdej z wrocławskich galerii. Na razie udało się w Magnolii.

Inicjatorem jest oczywiście Urząd Miejski. Długo debatowaliśmy nad możliwościami utworzenia takiego Centrum Obsługi Mieszkańca. Biorąc pod uwagę dobrą lokalizację, bezpłatny parking, dobrą dostępność tego miejsca, a przy okazji możliwość zrobienia zakupów, połączenie tych obowiązków codziennych, zdecydowaliśmy się na utworzenie takiego centrum w centrum handlowym Magnolia – wyjaśnia Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W moim przekonaniu nie ma znaczenia, kto to zainicjował i kto rozpoczął. Jeśli Urząd Miejski sobie to przypisuje, mogę to pobłogosławić, niech sobie przypisuje, bo dobro mieszkańców jest ważniejsze. Ponad to trzeba działać i funkcjonować. Mam nadzieję, że moja konferencja i pomysł, żeby to zlokalizować w kilku miejscach, pomogły Urzędowi Miejskiemu Wrocławia w tym, żeby to w końcu otworzyć. Miejmy nadzieję, że z sukcesem doczekamy się otwarcia – zaznacza Dariusz Piwoński, radny Rady Miejskiej Wrocławia, PiS.

My również myślimy o tym, by rozwijać te punkty i by powstawały kolejne miejsca. Są to procedury, które nie trwają miesiąc czy dwa, to są dłuższe procesy – mówi Marcin Obłoza, biuro prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W punkcie w centrum handlowym mieszkańcy będą mogli załatwić wszystkie sprawy jak dotychczas w urzędach przy Gabrieli Zapolskiej i na placu Nowy Targ. W nowym punkcie na mieszkańców będzie czekać 31 stanowisk.

Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolii będzie otwarte w tygodniu 9-18 oraz we wszystkie soboty od 8-16.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy