Pozdrowienia z wrocławskich osiedli: Pocztówki i wystawa w Rynku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W samym sercu miasta powstała wystawa plenerowa ilustrująca osiedla Wrocławia. Zostały na niej przedstawione obiekty charakterystyczne na przykład dla wrocławskiego Nadodrza, placu Grunwaldzkiego, Szczepina, Psiego Pola czy Oporowa. Na dodatek, oprócz wystawy powstały także pocztówki, które mieszkańcy będą mogli odebrać za darmo w określonych placówkach.

–  17 października jest to bardzo ważna data dla Wrocławia, wtedy są wybory do rad osiedli, wybieramy lokalnych przedstawicieli. Chcąc zachęcić mieszkańców Wrocławia do tego, żeby spojrzeli na swoje osiedla jako na małe ojczyzny Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego stworzyło wyjątkowy projekt, projekt wizualizacji każdego z 48 wrocławskich osiedli. Zaprosiliśmy do współpracy 6 wrocławskich wybitnych artystów, ilustratorów i ilustratorek, grafików i graficzek – mówi Agata Dzikowska, Urząd Miejski Wrocławia.

W formie losowania zostały nam przydzielone różne osiedla. Tu widać moje osiedla, między innymi Psie Pole, na którym pracuję, więc tutaj też miałam takie ułatwienie. Narysowałam psiepolski blok, na którym suszy się pranie, co jest bardzo przyjemne. Bo Psie Pole jak wiadomo jest troszeczkę taką dzielnicą na granicy klimatu wieś-miasto. Więc tam rzeczywiście można jeszcze poczuć osiedlowy, przyjacielski kontakt z panią ze sklepu. Zilustrowałam Psie Pole tak jak go odczuwałam. Więc jest to blok z balkonami – mówi Sabina Sokół, artystka.

Byłam odpowiedzialna za kilka wrocławskich dzielnic i mimo to, że mieszkam tu już 10 lat, to większości z nich nie znałam. Ilustrowałam między innymi Nadodrze, jest to dzielnica, na której mieszakam, którą znam i która jest mi taka najbliższa. Do większości innych dzielnic, do Kuźnik na przykład albo na Muchobór Mały musiałam się wybrać, zrobić sobie wycieczki, żeby je poznać – mówi Malwina Hajduk-Kawalec, artystka.

Przyjechałam na otwarcie tej wystawy z taką ciekawością jak zostanie pokazany Szczepin. Oczywiście Szczepin wszystkim kojarzy się z blokami Witolda Molickiego przy ul. Legnickiej. Więc było jakieś takie oczekiwanie, że jednak Molnicki. Nie zawiodłam się, bo na plakacie jest kościół, który zaprojektował Witold Molnicki, czyli architekt Szczepina, jest skwer Św. Damiana de Veustera – mówi Joanna Klima, Serce Szczepina.

Wystawa plenerowa prezentująca wrocławskie osiedla będzie dostępna dla mieszkańców i gości miasta na wrocławskim Rynku do końca października. Z kolei pocztówki można będzie otrzymać za darmo w Miejskich Bibliotekach Publicznych, Centrach Aktywności Lokalnych czy w Przejściu Dialogu.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy