Promocja sportu i rekreacji – AWF Wrocław zachęca do aktywności

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na co dzień promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, między innymi poprzez organizację wydarzeń sportowych. My jesteśmy właśnie na IV Festynie Sportowy-Rekreacyjnym „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”.

Nasza uczelnia ma misję. W związku z tym popularyzacja aktywności fizycznej to nie może być zwykły slogan. Staramy się tego jednego dnia wyciągnąć wszystko to, co jest najistotniejsze – dyscypliny sportowe, sporty indywidualne, drużynowe, pływanie, sporty walki, ale też nauka, badania i profilaktyka. To wszystko chcemy pokazać – mówi dr Ireneusz Cichy, prorektor ds. organizacyjnych i współpracy z otoczeniem AWF Wrocław.

Bardzo fajnie, bardzo miła impreza.

Jest bardzo fajnie, namawiam sędziów, żeby doliczali punkty moim synom. Kartę mamy prawie pełną, jeszcze trochę nam zostało.

Wrażenia są fajne. Grałem w krokieta, rzucałem dyskiem, woreczkami i grałem w tenisa – mówią uczestnicy imprezy.

Akademia Wychowania Fizycznego to uczelnia, która łączy pokolenia. Od dekad kształci sportowców, trenerów, specjalistów. Wychowała także wielu olimpijczyków.

Jestem parakajakarką od 5 lat. Wcześniej swoją przygodę ze sportem zaczynałam od pływania, które trenowałam 10 lat. Występowałam podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio i tam zajęłam czwarte miejsce na dystansie 200 metrów kajakiem oczywiście. Na AWF-ie jestem już od 2013 roku, ale nie dlatego, że robię parę lat z rzędu. Jestem teraz na doktoracie i robię drugi kierunek, więc ten AWF przyciągnął mnie i nie chce puścić. Dodatkowo, jestem też po fizjoterapii, więc możliwe, że moja przyszłość też będzie związana z AWF-em. Zobaczymy – mówi Katarzyna Kozikowska, paraolimpijka na IO w Tokio 2020, doktorantka AWF Wrocław.

Ja studiuję na trzecim roku i jestem bardzo zadowolona, dlatego że wykorzystałam swoje możliwości. Byłam na Erasmusie w Hiszpanii i w Niemczech, było super. Moim zdaniem ludzie są największą wartością. Wszyscy się troszczą o siebie, pomagają i to mi się bardzo podoba jako obcokrajowcowi. Jestem z Ukrainy. Myślałam, że będzie jakaś dyskryminacja lub nie będzie szacunku do mnie, ale wszyscy mi pomagali – wykładowcy i studenci. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu – podkreśla Olga Kostiv, studentka III roku na kierunku sport AWF Wrocław.

Przedłużamy sobie młodość, sprawność i radość oraz długość życia – mówi Krystyna Matuszek, studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku AWF Wrocław.

Uczestniczymy w wielu zajęciach, które oferuje AWF. To zarówno basen w wodzie, gimnastyki różnego rodzaju, tańce, jak i nordic walking – dodaje Danuta Durman-Ulatowska, studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku AWF Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy